Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Ustawa przeciw wyprowadzaniu zysków nie spóźni się

Finanse

W nowelizacja ustawy skrócone zostanie vacatio legis i ustawa będzie obowiązywać od 2015 roku, zapewnił minister finansów Mateusz Szczurek. Bez odpowiedzi pozostało pytanie, dlaczego ustawa nie została opublikowana w terminie.
Ustawa, która miała zapobiegać tworzeniu fikcyjnych spółek za granicą i transferowaniu tam zysków miała zostać opublikowana w „Dzienniku Ustaw” przed 1 października. Publikacji nie było, zauważyła to Rzeczpospolita w czwartek i przypomniała, że ustawowe vacatio legis trwa trzy miesiące.Ustawa, nawet jeśli zostanie opublikowana na samym początku października, nie wejdzie w życie przed Nowym Rokiem, a tym samym zacznie obowiązywać dopiero od roku 2016. W rezultacie nieopublikowania ustawy w terminie,  firmy, które uciekają z podatkami bezkarnie nie zapłacą budżetowi należnych 3 miliardów złotych.
Następnego dnia po tekście w gazecie ustawa pojawiła się w „Dzienniku Ustaw”. Było już jednak za późno. Szef Rządowego Centrum Legislacji (RCL) wyjaśnił, że w nawale pracy urzędnik zapomniał o ustawie i to spowodowało opóźnienie. Politycy opozycji zapowiedzieli, że będą wyjaśniać sprawę opóźnienia. Wyjaśnienie sprawy zapowiedziała również Najwyższa Izba Kontroli.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/zamieszanie-wokol-podatkow-minister-finansow-chce-skrocic-vacatio-legis_a17975

Udostępnij

5 mld euro grzywny zapłaci największy bank Szwajcarii

Finanse Francja grzywna Le Temps pranie pieniędzy śledztwo Szwajcaria UBS Bank ukrywanie dochodów

UBS Bank, jeśli potwierdzą się zarzuty ukrywania dochodów obywateli Francji, napisał wczoraj szwajcarski dziennik „Le Temps”, który dotarł do poufnych dokumentów ze śledztwa prowadzonego we Francji. Wcześniej francuski sąd nakazał bankowi przygotowanie 1,1 mld euro rezerwy na ewentualną grzywnę. USB Bank odpowiedział, że śledztwo wciąż trwa, a bank będzie się bronić przed zarzutami, jeśli sąd je przedstawi.
W czerwcu, jak pisaliśmy, o podobne wykroczenia francuscy sędziowie śledczy oskarżyli szwajcarski HSBC Private Bank.
Kara 5 mld euro, z którą musi liczyć się USB Bank nie jest rekordowa. Na najwyższą dotąd karę, jak podawaliśmy w sierpniu, wynoszącą 17 mld dolarów – równowartość trzyletnich zysków – skazany został w USA Bank of America za sprzedaż bezwartościowych obligacji.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/biznes/szwajcarski-bank-podejrzany-pomagal-francuzom-unikac-podatkow_a17970

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/biznes/szwajcarski-bank-podejrzany-pomagal-francuzom-unikac-podatkow_a17970