Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Na Łotwie rozpoczęły się wybory parlamentarne

Europa

Przebiegają one w atmosferze niepokoju o przyszłość kraju z powodu agresji Rosji przeciwko Ukrainie. Łotwa liczy 2 miliony mieszkańców, z czego 1/4 jest narodowości rosyjskiej. Politycy z Moskwy ostrzegają, że zapewnią wszelkimi sposobami ludności rosyjskojęzycznej prawo do posługiwania się swoim językiem. Władze na Łotwie obawiają się, że istnieje poważne ryzyko destabilizacji ich kraju, szczególnie w czasie pełnienia przez nią półrocznej prezydencji w Unii Europejskiej od stycznia 2015 r.

Przy granicy łotewsko-rosyjskiej zwiększyła się aktywność rosyjskich wojsk, a na samej Łotwie zauważalna jest działalność prowokatorów, którzy próbują przypominać mieszkańcom czasy ZSRR jako lata swobody i dobrobytu.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.onet.pl/swiat/rozpoczely-sie-wybory-parlamentarne-na-lotwie/vtw8x

Udostępnij

Rosja dogoniła USA w ilości głowic termojądrowych

Europa barack obama dmitrij miedwiediew głowice atomowe nowy start rosja rozbrojenie USA zimna wojna

Takie dane płyną z danych opublikowanych przez Amerykański Departament Stanu. Barack Obama już kilka lat temu zapowiadał, że będzie dążył do atomowego rozbrojenia. Fakt, że Rosja ma taki sam arsenał jądrowy jak USA jest zgodny z postanowieniami traktatu rozbrojeniowego Nowy START, podpisanego przez Baracka Obamę i Dmitrija Miedwiediewa w 2010r.
Stany Zjednoczone rozpoczęły ogromny program modernizacji tego arsenału, którego koszty szacowane są na około bilion dolarów. Postanowienia traktatu rozbrojeniowego zakładają, że do 2018 roku oba państwa będą miały 700 gotowych do użycia środków do przenoszenia broni jądrowej.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75477,16749042,Najnowsze_informacje_o_potencjale_jadrowym__Rosja.html

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75477,16749042,Najnowsze_informacje_o_potencjale_jadrowym__Rosja.html