Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Korea Północna i Korea Południowa wznowi rozmowy

Świat

na wysokim szczeblu. Trzech przedstawicieli władz Korei Północnej przybyło do Korei Południowej na uroczystości kończące igrzyska azjatyckie. Politycy z Pjongjangu mają spotkać się z południowokoreańskim ministrem ds. zjednoczenia narodowego oraz z doradcą ds. bezpieczeństwa. Jeden z członków delegacji Hwang Pjong So zajmuje wysokie stanowisko przy boku przywódcy Kim Dzong Una.

Ostatnie spotkanie polityków obu Korei odbyło się siedem miesięcy temu. Państwa te od dawna pozostają ze sobą w złych stosunkach dyplomatycznych. Formalnie od 1950 roku są w stanie wojny, gdyż do tej pory nie zawarto układu pokojowego, a jedynie rozejm.
Równocześnie różne źródła uchodzące za dobrze poinformowane podają, że dyktator Korei Północnej Kim Dzong Un znajduje się w szpitalu od co najmniej dwóch tygodni. Rzeczywistą władzę ma sprawować albo jego młodsza siostra Kim Jo Dzong, albo nieokreślone gremium ze szczytów władzy.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/numer-dwa-w-aparacie-kima-zawital-do-korei-poludniowej,474491.html

Udostępnij

Mieszkańcy Hongkongu zaatakowali demonstrantów

Świat chińska mafia chiny demonstracje studentów Federacja Studentów Hongkongu hongkong protest studenci ultimatum

Zmęczeni protestem mieszkańcy miasta i handlarze zaatakowali wczoraj demonstrantów w wielu miejscach, które od tygodnia są przez nich okupowane. Na ulicach miasta doszło do bójek i przepychanek. W związku z tymi wydarzeniami Federacja Studentów Hongkongu (HKFS) zawiesiła jakiekolwiek rozmowy z rządem. Padły też oskarżenia, że mieszkańcom w prowokacjach pomagała chińska mafia. Sytuacja jest bardzo napięta. Pisaliśmy już o ultimatum, które postawili protestujący. Ostrzegali oni, że jeśli szef lokalnej administracji nie poda się do dymisji, zaczną zajmować budynki rządowe. Ultimatum minęło ale demonstranci nie wypełnili swoich gróźb.

W ramach zasady „jeden kraj, dwa systemy” Hongkong miał uzyskać szeroką autonomię. Zwolennicy demokracji wyszli na ulice, ponieważ ich zdaniem Pekin zaczął zacieśniać kontrolę polityczną nad regionem.

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/zirytowani-mieszkancy-zaatakowali-demonstrantow-rozmowy-zawieszone,474413.html

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/zirytowani-mieszkancy-zaatakowali-demonstrantow-rozmowy-zawieszone,474413.html