Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

5 mld euro grzywny zapłaci największy bank Szwajcarii

Finanse

UBS Bank, jeśli potwierdzą się zarzuty ukrywania dochodów obywateli Francji, napisał wczoraj szwajcarski dziennik „Le Temps”, który dotarł do poufnych dokumentów ze śledztwa prowadzonego we Francji. Wcześniej francuski sąd nakazał bankowi przygotowanie 1,1 mld euro rezerwy na ewentualną grzywnę. USB Bank odpowiedział, że śledztwo wciąż trwa, a bank będzie się bronić przed zarzutami, jeśli sąd je przedstawi.
W czerwcu, jak pisaliśmy, o podobne wykroczenia francuscy sędziowie śledczy oskarżyli szwajcarski HSBC Private Bank.
Kara 5 mld euro, z którą musi liczyć się USB Bank nie jest rekordowa. Na najwyższą dotąd karę, jak podawaliśmy w sierpniu, wynoszącą 17 mld dolarów – równowartość trzyletnich zysków – skazany został w USA Bank of America za sprzedaż bezwartościowych obligacji.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/biznes/szwajcarski-bank-podejrzany-pomagal-francuzom-unikac-podatkow_a17970

Udostępnij

Ceny akcji na giełdzie w Hongkongu spadły dziś o 4 proc.

Finanse giełda w Hongkongu handel indeks Hang Seng parasolowa rewolucja spadek cen akcji

Wartość giełdowa wszystkich notowanych tam spółek zmniejszyła się o 845 mln dolarów. W środę i czwartek giełda nie pracowała z powodu świąt.
Reuters podaje, że od początku września indeks giełdy w Hongkongu Hang Seng stracił 10 proc. Spadki cen są według analityków, skutkiem masowych protestów, o których stale informujemy.
Straty ponoszą również handlowcy poza giełdą, a zmniejszenie obrotów przynosi spadki cen ich akcji. Firmy branży handlowej działające w Hongongu straciły do piątku w wyniku protestów, nazywanych tam „Parasolową rewolucją”, około 383 miliony dolarów.
Według informacji z dzisiejszego popołudnia protesty na ulicach Hongkongu nadal trwały. Około godziny 13:00 naszego czasu BBC podało, że uczestnicy protesty zaakceptowali propozycje rozmów.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/Protest-uliczny-za-845-mld-dol-Inwestorzy-placa-krocie-za-parasolowa-rewolucje_a17955

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/Protest-uliczny-za-845-mld-dol-Inwestorzy-placa-krocie-za-parasolowa-rewolucje_a17955