Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Rosja dogoniła USA w ilości głowic termojądrowych

Europa

Takie dane płyną z danych opublikowanych przez Amerykański Departament Stanu. Barack Obama już kilka lat temu zapowiadał, że będzie dążył do atomowego rozbrojenia. Fakt, że Rosja ma taki sam arsenał jądrowy jak USA jest zgodny z postanowieniami traktatu rozbrojeniowego Nowy START, podpisanego przez Baracka Obamę i Dmitrija Miedwiediewa w 2010r.
Stany Zjednoczone rozpoczęły ogromny program modernizacji tego arsenału, którego koszty szacowane są na około bilion dolarów. Postanowienia traktatu rozbrojeniowego zakładają, że do 2018 roku oba państwa będą miały 700 gotowych do użycia środków do przenoszenia broni jądrowej.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75477,16749042,Najnowsze_informacje_o_potencjale_jadrowym__Rosja.html

Udostępnij

Słowacja nie przerwie dostaw gazu na Ukrainę

Europa eksport gaz Miroslav Lajczak rosja słowacja ukraina Unia Europejska

choć, o czym pisaliśmy wczoraj, Słowacja dostaje od Rosji o połowę mniej gazu niż przewidują umowy.
Rosja zakręciła całkowicie kurek Ukrainie, więc nasi wschodni sąsiedzi otrzymują gaz z zachodu w ramach tzw. rewersu. W ten sposób Słowacja dostarcza Ukrainie gaz, który pokrywa 20% jej konsumpcji. Wicepremier i szef słowackiej dyplomacji Miroslav Lajczak oświadczył w Waszyngtonie, że ograniczenie dostaw gazu dla jego kraju z Rosji są oczywistą karą za gazową pomoc dla Ukrainy. Zapewnił jednak, że Bratysława nie ugnie się pod rosyjskim naciskiem i dostawy gazu na Ukrainę w ramach rewersu będą kontynuowane.

Warto przypomnieć, że Słowacja do tej pory utrzymywała ożywione relacje z Moskwą. Jeszcze miesiąc temu słowaccy politycy publicznie sprzeciwiali się zaostrzeniu przez Unię Europejską sankcji nałożonych na Rosję.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17090147/slowacja-sie-nie-ugiela-bedziemy-przesylac-gaz-na-ukraine

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17090147/slowacja-sie-nie-ugiela-bedziemy-przesylac-gaz-na-ukraine