Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Mieszkańcy Hongkongu zaatakowali demonstrantów

Świat

Zmęczeni protestem mieszkańcy miasta i handlarze zaatakowali wczoraj demonstrantów w wielu miejscach, które od tygodnia są przez nich okupowane. Na ulicach miasta doszło do bójek i przepychanek. W związku z tymi wydarzeniami Federacja Studentów Hongkongu (HKFS) zawiesiła jakiekolwiek rozmowy z rządem. Padły też oskarżenia, że mieszkańcom w prowokacjach pomagała chińska mafia. Sytuacja jest bardzo napięta. Pisaliśmy już o ultimatum, które postawili protestujący. Ostrzegali oni, że jeśli szef lokalnej administracji nie poda się do dymisji, zaczną zajmować budynki rządowe. Ultimatum minęło ale demonstranci nie wypełnili swoich gróźb.

W ramach zasady „jeden kraj, dwa systemy” Hongkong miał uzyskać szeroką autonomię. Zwolennicy demokracji wyszli na ulice, ponieważ ich zdaniem Pekin zaczął zacieśniać kontrolę polityczną nad regionem.

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/zirytowani-mieszkancy-zaatakowali-demonstrantow-rozmowy-zawieszone,474413.html

Udostępnij

Rosja ćwiczy wojnę atomową przy granicy z Kazachstanem

Świat astana ćwiczenia wojskowe kazachstan kreml moskwa putin rosja Ukraina Rosja wojna atomowa

Jest to reakcja Kremla na zmianę polityki władz Kazachstanu.
Kazachstan jest terytorialnie dużym krajem, posiada wielkie zasoby ropy i gazu, a do tego leży w strategicznym miejscu między Rosją a Chinami. Jeszcze dwa miesiące temu był sojusznikiem Rosji, o którym mówiło się, że jest nawet lojalniejszy niż Białoruś. Teraz relacje na linii Astana – Moskwa można nazwać najchłodniejszymi od 1991r. Władze Kazachstanu zmieniły stosunek do Rosji z powodu zaostrzenia polityki prezydenta Władimira Putina wobec Ukrainy. Wszyscy zdają sobie sprawę, że nawet najbliższy sprzymierzeniec Rosji nie może czuć się bezpiecznie, szczególnie, że co piąty mieszkaniec Kazachstanu jest Rosjaninem. Kazachstan zamierza podpisać z Unią Europejską rozszerzoną umowę o współpracy i partnerstwie. Rosja próbując temu zapobiec, stosuje coraz to nowsze środki nacisku, takie jak prowadzone właśnie w pobliżu granicy z Kazachstanem ćwiczenia atomowe.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/krymski-scenariusz-w-azji-centralnej-slowa-putina-rozsierdzily-kazachow,474115,s.html

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/krymski-scenariusz-w-azji-centralnej-slowa-putina-rozsierdzily-kazachow,474115,s.html