Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Zespół soczewek pozwala stworzyć iluzję niewidzialności

Nauka i Technologie

W rezultacie odpowiedniego skupiania i rozpraszania światła w układzie soczewek, można zobaczyć, co znajduje się w oddali, nie widząc przedmiotu umieszczonego bezpośrednio przed patrzącym.
Stworzona w ten sposób iluzja niewidzialności tego przedmiotu jest nie tylko efektowna, ale może mieć praktyczne znaczenie. Wśród możliwych zastosowań wynalazku, jego twórcy wskazują m.in. wykorzystanie go w medycynie: w czasie operacji chirurg będzie mógł patrzeć przez swoje dłonie i widzieć to, co znajduje się za nimi.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.crazynauka.pl/najprostszy-sposob-na-niewidzialnosc/

Udostępnij

Automatyczna obrabiarka CNC pozwala produkować broń

Nauka i Technologie AR-15 broń CNC Cody Wilson Karabin szturmowy Obrabiarka CNC Obrabiarka numeryczna

Urządzenie o nazwie Ghost Gunner kosztuje 1299 dolarów i umożliwia osobom bez wiedzy technicznej z kawałka aluminium automatycznie stworzyć najważniejszy element karabinu szturmowego AR-15. Jest to część korpusu z numerami seryjnymi, jej kupno wymaga w USA specjalnego zezwolenia, podobnie jak całego karabinu. Jeśli jednak ktoś ma tę część, resztę może dokupić jako części zamienne, już bez formalności.
Konstruktorem obrabiarki jest Cody Wilson – twórca pistoletu Liberator, który można wydrukować za pomocą drukarki 3D. O wykonaniu w Japonii pistoletu na drukarce 3D pisaliśmy w maju.
Karabin szturmowy AR-15 po niewielkich modyfikacjach wszedł na uzbrojenie armii USA na początku lat sześćdziesiątych i i stał się znany pod wojskowa nazwą M`16.

.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://kopalniawiedzy.pl/AR-15-obrabiarka-bron-palna,21132

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://kopalniawiedzy.pl/AR-15-obrabiarka-bron-palna,21132