Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Unia Europejska: sprzedaż detaliczna wzrosła o 2,5 proc.

Gospodarka

w sierpniu licząc rok do roku. W strefie euro wzrosła o 1,7 proc., a w Polsce o 1,3 proc., podał unijny urząd statystyczny Eurostat. W lipcu sprzedaż detaliczna zmniejszyła się
Najbardziej wzrosła w Europie sprzedaż artykułów nieżywnościowych – o 2,1 proc., paliw wzrosła o 1,4 proc., a sprzedaż żywności i napoi zwiększyła się o 0.3 proc.
W strefie euro najbardziej wzrosła sprzedaż paliw – o 1,7 proc. Sierpień w wielu krajach eurolandu jest miesiącem letnich urlopów. Sprzedaż artykułów nieżywnościowych wzrosła o 1,5 proc., a żywności i napoi o 0,6 proc.
Najbardziej wzrosła sprzedaż w Niemczech i Luksemburgu – o 2,5 proc., w Portugalii i Szwecji – o 2,3 proc. i w Polsce – o 2,2 proc. Eurostat zanotował też spadki sprzedaży o 0,6 proc. w Rumunii i na Słowacji.
Zdaniem ekspertów wzrost sprzedaży detalicznej zdaje się wskazywać na początek gospodarczego ożywienia w Europie.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/1249366,Eurostat-sprzedaz-detaliczna-w-UE-wzrosla

Udostępnij

NIK przeprowadzi całościową kontrolę górnictwa

Gospodarka górnictwo kompania węglowa krzysztof kwiatkowski najwyższa izba kontroli nik polska protesty węgiel

w drugiej połowie 2015 roku. Zostanie sprawdzony stan realizacji rządowego programu dla górnictwa węgla kamiennego na lata 2007-2015. Prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski zapowiedział, że będzie to kontrola wykonania zadań z elementami kontroli finansowej. Od 1989r. żadna z rządowych reform nie przełożyła się na osiągnięcie trwałej rentowności tego sektora. Przyczyny są różne, m.in. spadek cen węgla na rynkach światowych, nadprodukcja węgla, wzrost kosztów jego wydobycia. Zapowiadana całościowa kontrola ma dać odpowiedź jak spółki realizowały cele, czy przyjęły właściwe wytyczne działania i jak reagowały na zmieniające się warunki otoczenia. Kontrola z 2015 roku zostanie włączona do tej przewidzianej na 2016r., która kompleksowo podsumuje 25-letni okres restrukturyzacji górnictwa.

W ostatnich tygodniach nasiliły się protesty górników, o czym informujemy na bieżąco. Najtrudniejsza sytuacja jest w Kompanii Węglowej. Spośród jej 14 kopalń tylko trzy są rentowne. Resort gospodarki podaje, że w pierwszym półroczu strata finansowa całego polskiego górnictwa węgla kamiennego wyniosła prawie 800mln zł.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://tvn24bis.pl/informacje,187/zjada-pod-ziemie-zajrza-w-dokumenty-nik-szykuje-sie-do-calosciowej-kontroli-gornictwa,474064.html

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://tvn24bis.pl/informacje,187/zjada-pod-ziemie-zajrza-w-dokumenty-nik-szykuje-sie-do-calosciowej-kontroli-gornictwa,474064.html