Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Automatyczna obrabiarka CNC pozwala produkować broń

Nauka i Technologie

Urządzenie o nazwie Ghost Gunner kosztuje 1299 dolarów i umożliwia osobom bez wiedzy technicznej z kawałka aluminium automatycznie stworzyć najważniejszy element karabinu szturmowego AR-15. Jest to część korpusu z numerami seryjnymi, jej kupno wymaga w USA specjalnego zezwolenia, podobnie jak całego karabinu. Jeśli jednak ktoś ma tę część, resztę może dokupić jako części zamienne, już bez formalności.
Konstruktorem obrabiarki jest Cody Wilson – twórca pistoletu Liberator, który można wydrukować za pomocą drukarki 3D. O wykonaniu w Japonii pistoletu na drukarce 3D pisaliśmy w maju.
Karabin szturmowy AR-15 po niewielkich modyfikacjach wszedł na uzbrojenie armii USA na początku lat sześćdziesiątych i i stał się znany pod wojskowa nazwą M`16.

.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://kopalniawiedzy.pl/AR-15-obrabiarka-bron-palna,21132

Udostępnij

Topnienie lodowców zmienia ziemskie pole grawitacyjne

Nauka i Technologie Antarktyda efekt cieplarniany ESA europejska agencja kosmiczna Grawitacja Lodowce Pole grawitacyjne Satelita GOCE Satelita GRACE Sonda kosmiczna Topnienie lodowców zmiany klimatyczne

Trwające od lat topnienie lodowców Antarktydy wpłynęło na ziemską grawitację, odkryli naukowcy z Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA0. Zdaniem badaczy z Niemiec, Holandii i Stanów Zjednoczonych zmiany są zauważalne nad Zachodnią Antarktydą, gdzie w ciągu kilku ostatnich lat pole grawitacyjne stało się nieco słabsze.

Zmiany są zbyt małe, by mogły być dostrzeżone przez przebywających w tamtym rejonie ludzi, jednak udało się je zarejestrować dzięki należącemu do ESA satelicie GOCE. Uzyskane wyniki potwierdziły następnie dane z niemiecko-amerykańskiej sondy GRACE. Zarejestrowane zmiany to zarazem kolejny dowód na postępujące zmiany klimatyczne, uważają uczeni.

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.crazynauka.pl/z-antarktydy-zniknelo-tak-duzo-lodu-ze-zmienilo-to-grawitacje-ziemi/

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.crazynauka.pl/z-antarktydy-zniknelo-tak-duzo-lodu-ze-zmienilo-to-grawitacje-ziemi/