Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Automatyczna obrabiarka CNC pozwala produkować broń

Nauka i Technologie

Urządzenie o nazwie Ghost Gunner kosztuje 1299 dolarów i umożliwia osobom bez wiedzy technicznej z kawałka aluminium automatycznie stworzyć najważniejszy element karabinu szturmowego AR-15. Jest to część korpusu z numerami seryjnymi, jej kupno wymaga w USA specjalnego zezwolenia, podobnie jak całego karabinu. Jeśli jednak ktoś ma tę część, resztę może dokupić jako części zamienne, już bez formalności.
Konstruktorem obrabiarki jest Cody Wilson – twórca pistoletu Liberator, który można wydrukować za pomocą drukarki 3D. O wykonaniu w Japonii pistoletu na drukarce 3D pisaliśmy w maju.
Karabin szturmowy AR-15 po niewielkich modyfikacjach wszedł na uzbrojenie armii USA na początku lat sześćdziesiątych i i stał się znany pod wojskowa nazwą M`16.

.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://kopalniawiedzy.pl/AR-15-obrabiarka-bron-palna,21132

Udostępnij

Topnienie lodowców zmienia ziemskie pole grawitacyjne

Nauka i Technologie Antarktyda efekt cieplarniany ESA europejska agencja kosmiczna Grawitacja Lodowce Pole grawitacyjne Satelita GOCE Satelita GRACE Sonda kosmiczna Topnienie lodowców zmiany klimatyczne

Trwające od lat topnienie lodowców Antarktydy wpłynęło na ziemską grawitację, odkryli naukowcy z Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA0. Zdaniem badaczy z Niemiec, Holandii i Stanów Zjednoczonych zmiany są zauważalne nad Zachodnią Antarktydą, gdzie w ciągu kilku ostatnich lat pole grawitacyjne stało się nieco słabsze.

Zmiany są zbyt małe, by mogły być dostrzeżone przez przebywających w tamtym rejonie ludzi, jednak udało się je zarejestrować dzięki należącemu do ESA satelicie GOCE. Uzyskane wyniki potwierdziły następnie dane z niemiecko-amerykańskiej sondy GRACE. Zarejestrowane zmiany to zarazem kolejny dowód na postępujące zmiany klimatyczne, uważają uczeni.

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.crazynauka.pl/z-antarktydy-zniknelo-tak-duzo-lodu-ze-zmienilo-to-grawitacje-ziemi/

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.crazynauka.pl/z-antarktydy-zniknelo-tak-duzo-lodu-ze-zmienilo-to-grawitacje-ziemi/