Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Do umorzenia dlugu na 220 mln funtów zmuszona została

Finanse

firma pożyczkowa Wonga przez brytyjski odpowiednik Komisji Nadzoru Finansowego, Financial Conduct Authority (FCA), poinformował Reuters. Brytyjski regulator usług bankowych nakazał firmie umorzyć długi 330 tysiącom klientów, którzy zalegali ze zwrotem pożyczki dłużej niż 30 dni, a 45 tysiącom, którzy zalegają krócej kazała wydłużyć terminy spłaty i nie naliczać odsetek
Wonga, która niedawno weszła na polski rynek, pożycza pieniądze na krótkie terminy z wysokim oprocentowaniem, zwanych chwilówkami. Spółka zaczęła działalność w 2007 roku, ma milion klientów w Wielkiej Brytanii i 3 miliony w innych krajach. W zeszłym roku jej zysk wyniósł 39,7 mln funtów; rok wcześniej był dwukrotnie wyższy.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/biznes/wonga-odpisala-setki-milionow-dlugu-co-dalej-z-firma_a17949

Udostępnij

Chiński juan wyprzedził rosyjskiego rubla w handlu

Finanse dolar euro funt jen juan rubel waluty

światowym, stając się siódmą najpopularniejszą walutą świata. Rubel spadł na pozycję 18 waluty świata.
Udział międzynarodowych transakcji handlowych rozliczanych w rublach spadł od 2012 roku z 0,6 do o,4 proc. Liczba transakcji w juanach w tym samym okresie wzrosła z 0,5 proc. do 1,5 proc., podaje Stowarzyszenia na rzecz Światowej Międzybankowej Telekomunikacji (SWIFT).
Specjaliści wyjaśniają to odmiennymi zmianami w gospodarce: w Chinach swobody gospodarcze rosną, w Rosji rośnie rola państwa w gospodarce. Ponadto na osłabienie pozycji rubla wpłynęły wydarzenia na Ukrainie: odpływ kapitału z rosyjskiego rynku wyniósł w tym roku 120 mld dolarów, a wartość rubla w stosunku do głównych walut spadła o około 17 proc.
Głównymi walutami świata pozostają wciąż dolar, euro, jen i funt.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/825787,krym-boli-rosje-chinska-waluta-zajmuje-miejsce-rubla.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/825787,krym-boli-rosje-chinska-waluta-zajmuje-miejsce-rubla.html