Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Ponad 400 ciał w zbiorowej mogile koło Doniecka

Europa

mieli odkryć separatyści. Według nich, są to mieszkańcy Ukrainy zabici przez ukraińskie siły zbrojne. Od ponad tygodnia Rosja informuje o rzekomych zbrodniach Ukraińców na ludności cywilnej, domagając się międzynarodowego śledztwa w tej sprawie. Jak pisaliśmy, w Rosji takie śledztwo prowadzi od poniedziałku Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej.
Wczoraj szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow powiedział, że zachodnie stolice nie mogą przemilczać tych faktów. Te informacje podważa jednak Radio Svoboda, które dotarło do przedstawiciela donieckich separatystów Andrieja Purgina. Powiedział on, że znaleziono grób z 9 ciałami, a wszystkich łącznie ciał, przywiezionych z różnych miejsc regionu, może być około 400.

Rosja od początku kryzysu ukraińskiego wspiera separatystów nie tylko militarnie, ale również propagandowo.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/471307,rosyjska-historia-o-zbrodni-wojennej-na-ukrainie.html

Udostępnij

Trwa szturm separatystów na lotnisko w Doniecku

Europa donieck doniecka republika ludowa lotnisko rosja separatyści ukraina

Rosyjscy separatyści zaatakowali dużymi silami i „szerokim frontem”, jak określił to rzecznik operacji antyterrorystycznej na wschodzie Ukrainy Władysław Selezniow. Atak rozpoczął się o szóstej rano czasu ukraińskiego. Żołnierze odparli pierwsze natarcia.
Wczoraj ukraińscy żołnierze odparli cztery natarcia oddziałów rosyjskich separatystów wspieranych przez wojska rosyjskie. W kontrataku zdobyli terminale, wcześniej zajęte przez stronę rosyjską. Według komunikatu władz w Kijowie we wczorajszych atakach zginęło 7 separatystów, a co najmniej 10 zostało rannych.
Walki o Międzynarodowy Port Lotniczy im. Siergieja Prokofiewa leżący pod Donieckiem trwają od maja. Jak pisaliśmy, najpierw zdobyli je separatyści, potem armia ukraińska wyparła ich. Od tego czasu niewielka liczba ukraińskich żołnierzy broni lotniska przed nieustającymi atakami rosyjskich separatystów wspieranych przez żołnierzy wojsk specjalnych (specnazu). Lotnisko ma kluczowe znaczenie strategiczne i gospodarcze dla Doniecka.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75477,16738630,Szturm_na_lotnisko_w_Doniecku__koncentracja_sil_wokol.html#ixzz3EyguVzoB

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75477,16738630,Szturm_na_lotnisko_w_Doniecku__koncentracja_sil_wokol.html#ixzz3EyguVzoB