Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Polska armia zmienia plany szkolenia rezerwistów

Polska

W roku 2016 wezwania na szkolenia wojskowe otrzyma prawie 40 tysięcy osób, czyli ponad dwa razy więcej niż wcześniej podawał resort obrony. Rok później ma to być już 60 tysięcy żołnierzy rezerwy. Wezwania dotyczą mężczyzn, którzy w przeszłości byli już w wojsku – szeregowych w wieku do 50 lat i podoficerów lub oficerów do 60 lat.
Osoba, która otrzyma wezwanie ma obowiązek stawienia się na szkoleniu. Pracodawca będzie zmuszony zwolnić takiego pracownika na czas ćwiczeń wojskowych. Planowane są dwa rodzaje ćwiczeń. Krótkotrwałe potrwają od 2 do 30 dni, a długotrwałe do 90 dni.
Sztab Generalny zaprzecza, jakoby zmiany były spowodowane kryzysem na Ukrainie. Ministerstwo tłumaczy, że przez ostatnie lata zaniechano szkoleń rezerwistów, a teraz przyszedł czas na ich przywrócenie.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-polska-armia-bedzie-szkolic-wiecej-rezerwistow,nId,1529137

Udostępnij

Rząd Ewy Kopacz uzyskał wotum zaufania

Polska ewa kopacz opozycja polska rząd Sejm votum zaufania

podczas wczorajszego posiedzenia Sejmu. Za udzieleniem wotum zaufania głosowało 259 posłów (większość bezwzględna wynosiła 225), przeciw było 183, a 7 wstrzymało się od głosu. Rząd poparli wszyscy posłowie Platformy Obywatelskiej, cały klub Polskiego Stronnictwa Ludowego, wszyscy obecni na sali posłowie Twojego Ruchu oraz 14 posłów niezrzeszonych. Wcześniej, przed południem Ewa Kopacz wygłosiła expose, w którym zapowiedziała m.in. większe wydatki na wojsko, nowe przywileje dla rodzin oraz odniosła się do kryzysu na Ukrainie.

Po głosowaniu nad wotum zaufania, które odbyło się o godzinie 20, nowa premier poinformowała, że w pierwszą podróż zagraniczną uda się do Brukseli w najbliższy poniedziałek. Następnie, 9 października na zaproszenie Angeli Merkel, pojedzie do Berlina.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/rzad-ewy-kopacz-z-wotum-zaufania-za-glosowal-tez-twoj-ruch,473730.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/rzad-ewy-kopacz-z-wotum-zaufania-za-glosowal-tez-twoj-ruch,473730.html