Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

O północy mija ultimatum protestujących w Hongkongu

Świat

w Polsce będzie wtedy godzina 18:00. Przedstawiciele protestujących zapowiedzieli, że jeśli szef lokalnej administracji Leung Chung-ying nie poda się do dymisji, zajmą budynki rządowe. Liderzy studentów, którzy blokują ulice w Hongkongu poinformowali, że czas na dialog już mija, w weekend policja wystrzeliła w ich stronę 87 pocisków z gazem łzawiącym. Według ostrzeżeń policji prodemokratycznych demonstrantów czekają poważne konsekwencje, jeżeli zaczną zajmować gmachy rządowe.

Najpoważniejsze protesty od czasu kiedy Pekin przejął kontrolę nad byłą brytyjską kolonią w 1997r. zaczęły się pod koniec września. Jak pisaliśmy, uczestnicy domagają się demokratycznych wyborów do władz samorządowych Hongkongu. Rząd w Pekinie twierdzi, że demokratyczne wybory odbędą się w 2017 roku, ale nie wycofują się z przepisu, że kandydatami będą tylko osoby zatwierdzone przez władze w Pekinie.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114881,16739512,Dzis_mija_ultimatum_protestujacych_w_Hongkongu__Jesli.html

Udostępnij

Szefowa Secret Service podała się do dymisji

Świat barack obama biały dom dymisja joseph clancy julia pierson secret service USA

po serii skandali dotyczących bezpieczeństwa prezydenta Baracka Obamy. Tymczasowym dyrektorem został weteran tej służby Joseph Clancy.

Najwięcej negatywnych komentarzy szefowa Julia Pierson usłyszała po incydencie z 19 września. Na teren Białego Domu wtargnął uzbrojony w nóż weteran kampanii w Iraku. Podczas przesłuchania w senacie dotychczasowa szefowa Secret Service wzięła na siebie pełną odpowiedzialność za to wydarzenie. Prezydent Barack Obama uznał, że potrzebne jest nowe kierownictwo ochrony. Przyjął dymisję Julii Pierson i w rozmowie telefonicznej podziękował jej za długie lata służby.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.onet.pl/swiat/szefowa-secret-service-julia-pierson-podala-sie-do-dymisji/261kk

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.onet.pl/swiat/szefowa-secret-service-julia-pierson-podala-sie-do-dymisji/261kk