Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Chiński juan wyprzedził rosyjskiego rubla w handlu

Finanse

światowym, stając się siódmą najpopularniejszą walutą świata. Rubel spadł na pozycję 18 waluty świata.
Udział międzynarodowych transakcji handlowych rozliczanych w rublach spadł od 2012 roku z 0,6 do o,4 proc. Liczba transakcji w juanach w tym samym okresie wzrosła z 0,5 proc. do 1,5 proc., podaje Stowarzyszenia na rzecz Światowej Międzybankowej Telekomunikacji (SWIFT).
Specjaliści wyjaśniają to odmiennymi zmianami w gospodarce: w Chinach swobody gospodarcze rosną, w Rosji rośnie rola państwa w gospodarce. Ponadto na osłabienie pozycji rubla wpłynęły wydarzenia na Ukrainie: odpływ kapitału z rosyjskiego rynku wyniósł w tym roku 120 mld dolarów, a wartość rubla w stosunku do głównych walut spadła o około 17 proc.
Głównymi walutami świata pozostają wciąż dolar, euro, jen i funt.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/825787,krym-boli-rosje-chinska-waluta-zajmuje-miejsce-rubla.html

Udostępnij

Nie trzeba płacić podatku PIT od kanapki na imprezie

Finanse fiskus impreza integracyjna ministerstwo finansow naczelny sąd adminstracyjny podatek podatek dochodowy trybunał konstytucyjny

integracyjnej zorganizowanej przez pracodawcę, zdecydował wczoraj Naczelny Sąd Administracyjny. Traktowania imprez organizowanych dla pracowników jako nieodpłatnego świadczenia, które podlega opodatkowaniu domagało się Ministerstwo Finansów. Gdyby tak było, każdy pracownik uczestniczący w imprezie musiałby zapłacić podatek dochodowy od wartości tego,co na takiej imprezie zjadł i wypił. Wcześniej rozstrzygnął sprawę Trybunał Konstytucyjny rozpatrując skargę Konfederacji Lewiatan, która dotyczyła podatku nie tylko od imprez integracyjnych, ale świadczeń, które mogą być nawet potencjalnie otrzymane przez pracownika od pracodawcy.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://podatki.onet.pl/fiskus-przegral-spor-o-imprezy-integracyjne,19923,5659567,1,prasa-detal

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://podatki.onet.pl/fiskus-przegral-spor-o-imprezy-integracyjne,19923,5659567,1,prasa-detal