Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

USA utrzymują pozycję największego producenta ropy

Gospodarka

i planują dalszy wzrost produkcji. Poprzednio pierwsze miejsce USA zajmowały w tej dziedzinie w 1957 roku.
W pierwszym kwartale w USA wydobywanych było 11 mln baryłek ropy dziennie, podczas kiedy Rosjanie wydobywali około 10,5 mln baryłek , a w Arabii Saudyjskiej wydobycie wynosiło około 9,45 mln baryłek. W drugim kwartale Arabia Saudyjska zwiększyła wydobycie do 10,4, wielkość rosyjskiej produkcji pozostała bez zmian.
Wzrost wydobycia ropy w USA zbiega się ze spadkiem w Afryce. Na terenach objętych walkami z dżihadystami wydobycie jest utrudnione. Spada jego poziom w Nigerii, w które działa islamska sekta Boko Haram. Walki o dominacje w państwie wywołują spadek wydobycia ropy w Libii,
Według przewidywań wzrost wydobycia ropy trwać ma do 2019 roku i poziomu 13,1 mln baryłek dziennie. Amerykańskie przedsiębiorstwa importują około 7,5 miliona baryłek dziennie.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: i planują dalszy wzrost produkcji. Poprzednio pierwsze miejsce USA zajmowały w tej dziedzinie w 1957 roku. W pierwszym kwartale w USA wydobywanych było 11 mln baryłek ropy dziennie, podczas kiedy Rosjanie wydobywali około 10,5 mln baryłek , a w Arabii Saudyjskiej wydobycie wynosiło około 9,45 mln baryłek. W drugim kwartale Arabia Saudyjska zwiększyła wydobycie do 10,4, wielkość rosyjskiej produkcji pozostała bez zmian. Wzrost wydobycia ropy w USA zbiega się ze spadkiem w Afryce. Na terenach objętych walkami z dżihadystami wydobycie jest utrudnione. Spada jego poziom w Nigerii, w które działa islamska sekta Boko Haram. Walki o dominacje w państwie wywołują spadek wydobycia ropy w Libii, Według przewidywań wzrost wydobycia ropy trwać ma do 2019 roku i poziomu 13,1 mln baryłek dziennie. Amerykańskie przedsiębiorstwa importują około 7,5 miliona baryłek dziennie. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/ce/Oil_well.jpg http://wiadomosci.onet.pl/swiat/usa-najwiekszym-swiatowym-producentem-ropy-naftowej/kmnh9

Udostępnij

Polski PKB na osobę rośnie 3 razy wolniej od niemieckiego

Gospodarka Niemcy pkb na osobę polska produkt krajowy brutto rozwój gospodarczy Szwajcaria zarobki

a 8 razy wolniej od szwajcarskiego. Wbrew propagandzie nie doganiamy bogatszych państw Europy, ale pozwalamy, żeby oddalały się od nas coraz bardziej, twierdzi prezes Fakro i założyciel Fundacji Pomyśl o Przyszłości Ryszard Florek. Z raportu fundacji zatytułowanego „Dlaczego w Polsce zarabiamy cztery razy mniej niż w bogatych krajach Europy Zachodniej i przestaliśmy się do nich zbliżać” wynika, że polski PKB na osobę w ciągu ostatnich 5 lat wzrósł o 4 proc., niemiecki o 12 proc., a szwajcarski o 30 proc.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.forbes.pl/polska-oddala-sie-od-najbogatszych-panstw-ue,artykuly,183953,1,1.html

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.forbes.pl/polska-oddala-sie-od-najbogatszych-panstw-ue,artykuly,183953,1,1.html