Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Szefowa Secret Service podała się do dymisji

Świat

po serii skandali dotyczących bezpieczeństwa prezydenta Baracka Obamy. Tymczasowym dyrektorem został weteran tej służby Joseph Clancy.

Najwięcej negatywnych komentarzy szefowa Julia Pierson usłyszała po incydencie z 19 września. Na teren Białego Domu wtargnął uzbrojony w nóż weteran kampanii w Iraku. Podczas przesłuchania w senacie dotychczasowa szefowa Secret Service wzięła na siebie pełną odpowiedzialność za to wydarzenie. Prezydent Barack Obama uznał, że potrzebne jest nowe kierownictwo ochrony. Przyjął dymisję Julii Pierson i w rozmowie telefonicznej podziękował jej za długie lata służby.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.onet.pl/swiat/szefowa-secret-service-julia-pierson-podala-sie-do-dymisji/261kk

Udostępnij

Uczennice dżihadystkami: dziewczęta uciekają z domów

Świat dżihad Europa islamscy terroryści nastolatki państwo islamskie werbunek

żeby przyłączyć się do dżihadu, pod takim tytułem pisze na stronie internetowej brytyjski dziennik „The Guardian” o mieszkających w Europie nastoletnich muzułmankach, które uciekają z domów, żeby przyłączyć się do dżihadystów. Gazeta twierdzi, że 10 proc. wszystkich osób wyjeżdżających z państw zachodnich do kalifatu to kobiety, a właściwie dziewczęta. Uciekło ich dotąd kilkaset, twierdzi dziennik i przytacza oficjalne dane z największych krajów Europy: z Francji uciekły co najmniej 63 dziewczęta, z Wielkiej Brytanii około 50; z Niemiec około 40. Najmłodsza miała 13 lat i uciekła z z Niemiec, najczęściej uciekinierki mają po 14 lub 15 lat.
Nastolatki werbowane są na internetowych stronach społecznościowych. Działania Państwa Islamskiego pokazywane są tam jako romantyczna walka o lepszy świat, a one same mają tam rodzić dzieci nieustraszonym bojownikom. O tym, co tam się z nimi dzieje niewiele wiadomo.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Nastolatki-uciekaja-z-domow-do-Syrii-i-Iraku-by-rodzic-dzieci-dzihadystom,wid,16922763,wiadomosc.html?

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Nastolatki-uciekaja-z-domow-do-Syrii-i-Iraku-by-rodzic-dzieci-dzihadystom,wid,16922763,wiadomosc.html?