Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Szefowa Secret Service podała się do dymisji

Świat

po serii skandali dotyczących bezpieczeństwa prezydenta Baracka Obamy. Tymczasowym dyrektorem został weteran tej służby Joseph Clancy.

Najwięcej negatywnych komentarzy szefowa Julia Pierson usłyszała po incydencie z 19 września. Na teren Białego Domu wtargnął uzbrojony w nóż weteran kampanii w Iraku. Podczas przesłuchania w senacie dotychczasowa szefowa Secret Service wzięła na siebie pełną odpowiedzialność za to wydarzenie. Prezydent Barack Obama uznał, że potrzebne jest nowe kierownictwo ochrony. Przyjął dymisję Julii Pierson i w rozmowie telefonicznej podziękował jej za długie lata służby.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.onet.pl/swiat/szefowa-secret-service-julia-pierson-podala-sie-do-dymisji/261kk

Udostępnij

Uczennice dżihadystkami: dziewczęta uciekają z domów

Świat dżihad Europa islamscy terroryści nastolatki państwo islamskie werbunek

żeby przyłączyć się do dżihadu, pod takim tytułem pisze na stronie internetowej brytyjski dziennik „The Guardian” o mieszkających w Europie nastoletnich muzułmankach, które uciekają z domów, żeby przyłączyć się do dżihadystów. Gazeta twierdzi, że 10 proc. wszystkich osób wyjeżdżających z państw zachodnich do kalifatu to kobiety, a właściwie dziewczęta. Uciekło ich dotąd kilkaset, twierdzi dziennik i przytacza oficjalne dane z największych krajów Europy: z Francji uciekły co najmniej 63 dziewczęta, z Wielkiej Brytanii około 50; z Niemiec około 40. Najmłodsza miała 13 lat i uciekła z z Niemiec, najczęściej uciekinierki mają po 14 lub 15 lat.
Nastolatki werbowane są na internetowych stronach społecznościowych. Działania Państwa Islamskiego pokazywane są tam jako romantyczna walka o lepszy świat, a one same mają tam rodzić dzieci nieustraszonym bojownikom. O tym, co tam się z nimi dzieje niewiele wiadomo.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Nastolatki-uciekaja-z-domow-do-Syrii-i-Iraku-by-rodzic-dzieci-dzihadystom,wid,16922763,wiadomosc.html?

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Nastolatki-uciekaja-z-domow-do-Syrii-i-Iraku-by-rodzic-dzieci-dzihadystom,wid,16922763,wiadomosc.html?