Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Szefowa Secret Service podała się do dymisji

Świat

po serii skandali dotyczących bezpieczeństwa prezydenta Baracka Obamy. Tymczasowym dyrektorem został weteran tej służby Joseph Clancy.

Najwięcej negatywnych komentarzy szefowa Julia Pierson usłyszała po incydencie z 19 września. Na teren Białego Domu wtargnął uzbrojony w nóż weteran kampanii w Iraku. Podczas przesłuchania w senacie dotychczasowa szefowa Secret Service wzięła na siebie pełną odpowiedzialność za to wydarzenie. Prezydent Barack Obama uznał, że potrzebne jest nowe kierownictwo ochrony. Przyjął dymisję Julii Pierson i w rozmowie telefonicznej podziękował jej za długie lata służby.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.onet.pl/swiat/szefowa-secret-service-julia-pierson-podala-sie-do-dymisji/261kk

Udostępnij

Uczennice dżihadystkami: dziewczęta uciekają z domów

Świat dżihad Europa islamscy terroryści nastolatki państwo islamskie werbunek

żeby przyłączyć się do dżihadu, pod takim tytułem pisze na stronie internetowej brytyjski dziennik „The Guardian” o mieszkających w Europie nastoletnich muzułmankach, które uciekają z domów, żeby przyłączyć się do dżihadystów. Gazeta twierdzi, że 10 proc. wszystkich osób wyjeżdżających z państw zachodnich do kalifatu to kobiety, a właściwie dziewczęta. Uciekło ich dotąd kilkaset, twierdzi dziennik i przytacza oficjalne dane z największych krajów Europy: z Francji uciekły co najmniej 63 dziewczęta, z Wielkiej Brytanii około 50; z Niemiec około 40. Najmłodsza miała 13 lat i uciekła z z Niemiec, najczęściej uciekinierki mają po 14 lub 15 lat.
Nastolatki werbowane są na internetowych stronach społecznościowych. Działania Państwa Islamskiego pokazywane są tam jako romantyczna walka o lepszy świat, a one same mają tam rodzić dzieci nieustraszonym bojownikom. O tym, co tam się z nimi dzieje niewiele wiadomo.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Nastolatki-uciekaja-z-domow-do-Syrii-i-Iraku-by-rodzic-dzieci-dzihadystom,wid,16922763,wiadomosc.html?

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Nastolatki-uciekaja-z-domow-do-Syrii-i-Iraku-by-rodzic-dzieci-dzihadystom,wid,16922763,wiadomosc.html?