Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Rząd Ewy Kopacz uzyskał wotum zaufania

Polska

podczas wczorajszego posiedzenia Sejmu. Za udzieleniem wotum zaufania głosowało 259 posłów (większość bezwzględna wynosiła 225), przeciw było 183, a 7 wstrzymało się od głosu. Rząd poparli wszyscy posłowie Platformy Obywatelskiej, cały klub Polskiego Stronnictwa Ludowego, wszyscy obecni na sali posłowie Twojego Ruchu oraz 14 posłów niezrzeszonych. Wcześniej, przed południem Ewa Kopacz wygłosiła expose, w którym zapowiedziała m.in. większe wydatki na wojsko, nowe przywileje dla rodzin oraz odniosła się do kryzysu na Ukrainie.

Po głosowaniu nad wotum zaufania, które odbyło się o godzinie 20, nowa premier poinformowała, że w pierwszą podróż zagraniczną uda się do Brukseli w najbliższy poniedziałek. Następnie, 9 października na zaproszenie Angeli Merkel, pojedzie do Berlina.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/rzad-ewy-kopacz-z-wotum-zaufania-za-glosowal-tez-twoj-ruch,473730.html

Udostępnij

Listę 19 obietnic złożonych w expose przez Ewę Kopacz

Polska budżet państwa debata ewa kopacz expose komentarze minister finansów opozycja Sejm votum zaufania

zestawiło radio „RMF FM” w internetowym serwisie „RMF 24”. Tak wielka liczba zobowiązań, w przewadze kosztownych, które mają zostać zrealizowane w przyszłym roku wywołała gwałtowną krytykę opozycji i szyderstwa w internetowych komentarzach.
„A darmowe karnety na fitness?”, zapytał ktoś na Twitterze. Opozycja pytała retorycznie o to, skąd rząd weźmie pieniądze i czas na realizację tak wielu zobowiązań w tak krótkim czasie i zapewniała, że i jednych i drugiego zabraknie. Odwrotnie niż opozycja i komentatorzy z Internetu, expose pochwalił prezydent Bronisław Komorowski za umiarkowanie w przyjmowaniu zobowiązań przez rząd.
Już po pierwszych głosach krytycznych minister finansów Mateusz Szczurek oświadczył, że wszystkie rządowe zobowiązania ogłoszone przez premier Ewę Kopacz mają pokrycie w projekcie budżetu państwa.
Wieczorem odbędzie się poselska debata nad expose, a potem głosowanie nad votum zaufania dla rządu, który opiera się na większościowej koalicji Po i PSL.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-sonda-ilu-kadencji-dotyczylo-expose-ewy-kopacz,nId,1528689

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-sonda-ilu-kadencji-dotyczylo-expose-ewy-kopacz,nId,1528689