Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Rząd Ewy Kopacz uzyskał wotum zaufania

Polska

podczas wczorajszego posiedzenia Sejmu. Za udzieleniem wotum zaufania głosowało 259 posłów (większość bezwzględna wynosiła 225), przeciw było 183, a 7 wstrzymało się od głosu. Rząd poparli wszyscy posłowie Platformy Obywatelskiej, cały klub Polskiego Stronnictwa Ludowego, wszyscy obecni na sali posłowie Twojego Ruchu oraz 14 posłów niezrzeszonych. Wcześniej, przed południem Ewa Kopacz wygłosiła expose, w którym zapowiedziała m.in. większe wydatki na wojsko, nowe przywileje dla rodzin oraz odniosła się do kryzysu na Ukrainie.

Po głosowaniu nad wotum zaufania, które odbyło się o godzinie 20, nowa premier poinformowała, że w pierwszą podróż zagraniczną uda się do Brukseli w najbliższy poniedziałek. Następnie, 9 października na zaproszenie Angeli Merkel, pojedzie do Berlina.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/rzad-ewy-kopacz-z-wotum-zaufania-za-glosowal-tez-twoj-ruch,473730.html

Udostępnij

Listę 19 obietnic złożonych w expose przez Ewę Kopacz

Polska budżet państwa debata ewa kopacz expose komentarze minister finansów opozycja Sejm votum zaufania

zestawiło radio „RMF FM” w internetowym serwisie „RMF 24”. Tak wielka liczba zobowiązań, w przewadze kosztownych, które mają zostać zrealizowane w przyszłym roku wywołała gwałtowną krytykę opozycji i szyderstwa w internetowych komentarzach.
„A darmowe karnety na fitness?”, zapytał ktoś na Twitterze. Opozycja pytała retorycznie o to, skąd rząd weźmie pieniądze i czas na realizację tak wielu zobowiązań w tak krótkim czasie i zapewniała, że i jednych i drugiego zabraknie. Odwrotnie niż opozycja i komentatorzy z Internetu, expose pochwalił prezydent Bronisław Komorowski za umiarkowanie w przyjmowaniu zobowiązań przez rząd.
Już po pierwszych głosach krytycznych minister finansów Mateusz Szczurek oświadczył, że wszystkie rządowe zobowiązania ogłoszone przez premier Ewę Kopacz mają pokrycie w projekcie budżetu państwa.
Wieczorem odbędzie się poselska debata nad expose, a potem głosowanie nad votum zaufania dla rządu, który opiera się na większościowej koalicji Po i PSL.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-sonda-ilu-kadencji-dotyczylo-expose-ewy-kopacz,nId,1528689

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-sonda-ilu-kadencji-dotyczylo-expose-ewy-kopacz,nId,1528689