Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Donieck: rakieta trafiła w szkołę, druga w mikrobus

Europa

zginęło 10 cywilnych osób, dzieci wśród ofiar nie było. Dziś w dniu rozpoczęcia roku szkolnego, o miesiąc opóźnionego w wyniku wojny, około godziny 10:00 czasu miejscowego (9:00 czasu polskiego) rakieta eksplodowała kilka metrów od szkolnego budynku w Doniecku. W szkole było 70 uczniów i 28 nauczycieli. Wybuch zabił 4 osoby i ranił 8. Chwilę później druga rakieta uderzyła w miejski mikrobus z pasażerami i eksplodowała. Zginęło 6 osób, jedna została ranna.
Według przedstawicieli donieckiej administracji obwodowej, która chroniła się przed rosyjskimi separatystami w Mariupolu i tam urzęduje, atak rakietowy przeprowadzili separatyści.
Wczoraj w trafionym przez czołg transporterze opancerzonym zginęło 7 ukraińskich żołnierzy. W poniedziałek Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej – podporządkowany bezpośrednio prezydentowi Rosji organ o uprawnieniach policji i prokuratury – oznajmił o rozpoczęciu śledztwa w sprawie ludobójstwa, którego mieli się dopuścić przedstawiciele Ukrainy.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17069538/ostrzal-rakietowy-szkoly-i-marszrutki-10-ofiar-w-doniecku

Udostępnij

Imigrantów zatrudnia 57 proc. brytyjskich firm

Europa imigranci Unia Europejska wielka brytania zatrudnienie

a 17 proc. deklaruje, że zatrudni ich w najbliższym czasie. Zdaniem pracodawców mają wyższe kwalifikacje zawodowe i większe doświadczenie niż w Brytyjczycy, przestrzegają zasad etyki pracy i łatwiej dopasowują się do zasad w firmie. Dopiero na szóstym miejscu są ich niższe wymagania finansowe.
Badania ankietowe nad zatrudnieniem imigrantów w Wielkiej Brytanii przeprowadziła w 1000 przedsiębiorstw firma Chartered Institute of Personnel & Development (CIPD). Zatrudnienie imigrantów z krajów dawnego bloku komunistycznego na stanowiskach wymagających niskich i średnich kwalifikacji wynosi 69 proc. Tam, gdzie potrzebne są wysokie kwalifikacje pracuje 39 proc. imigrantów ze starej Unii, około 25 proc. Brytyjczyków i niecałe 10 proc. imigrantów z nowej Unii.
„Kwestia imigracji zawsze będzie tematem o dużym stopniu upolitycznienia. Nasz raport pokazuje jednak, że wiele negatywnych stereotypów związanych z imigracją mija się z prawdą. Wynika z niego, że pracodawcy podejmują po prostu racjonalne decyzje, zatrudniając lepiej wykwalifikowanych i bardziej doświadczonych pracowników z zagranicy lub zwyczajnie zatrudniają imigrantów ze względu na brak chętnych na lokalnym rynku pracy” – skonkludował dane raportu prezes CIPD Peter Cheese.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://londynek.net/wiadomosci/Brytyjczycy+wola+zatrudniac+imigrantow+niz+mlodych+rodakow+wiadomosci+news,/wiadomosci/article?jdnews_id=25001

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://londynek.net/wiadomosci/Brytyjczycy+wola+zatrudniac+imigrantow+niz+mlodych+rodakow+wiadomosci+news,/wiadomosci/article?jdnews_id=25001