Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Telefony Lenovo przesyłają dane bez zgody użytkownika

Nauka i Technologie

Smartfony chińskiej firmy Lenovo kontaktują się z centralą i przesyłają do niej dane nawet wówczas, gdy użytkownik zaznaczy, że nie życzy sobie wysyłania dokądkolwiek informacji na jego temat.
Chiński telefon wysyła m.in. informacje dotyczące uruchomienia telefonu, instalowanych i deinstalowanych aplikacji, wyszukiwania aplikacji, modyfikacji wyglądu pulpitu czy zmiany tapety.
Nie jest to pierwsze naruszenie prywatności przez tę firmę. Kilka miesięcy temu użytkownik telefonu Lenovo ustalił, że z centralą firmy kontaktują się również aplikacje odpowiedzialne za kontakty, wybieranie numerów, a nawet za zarządzanie poborem energii.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://zaufanatrzeciastrona.pl/post/telefony-lenovo-dzwonia-do-centrali-czy-tego-chcesz-czy-nie/

Udostępnij

W grudniu Google pokaże Project Ara – modułowy telefon

Nauka i Technologie "motorola" Ara Elektronika Google Modułowy telefon Phonebloks Project Ara smartfon smartfony telefon

Użytkownik zamiast kupować gotowe urządzenie o konfiguracji przewidzianej przez producenta, będzie mógł samodzielnie skonfigurować parametry techniczne swojego telefonu. W zależności od potrzeb będzie można modyfikować m.in. wielkość ekranu, pojemność pamięci, moduły łączności czy aparat fotograficzny.
Takie rozwiązanie może zmienić sposób, w jaki korzystamy z telefonów. Zamiast zmieniać całe urządzenie na nowszy model będzie można wymienić tylko te moduły, które stały się przestarzałe.
Google potwierdziło, że w grudniu tego roku pokaże prototyp modułowego telefonu, znanego pod nazwą Project Ara, a wcześniej Phonebloks.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,16728152,Project_Ara_czyli_smartfon_z_klockow_zadebiutuje_w.html#BoxTechTxt

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,16728152,Project_Ara_czyli_smartfon_z_klockow_zadebiutuje_w.html#BoxTechTxt