Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Listę 19 obietnic złożonych w expose przez Ewę Kopacz

Polska

zestawiło radio „RMF FM” w internetowym serwisie „RMF 24”. Tak wielka liczba zobowiązań, w przewadze kosztownych, które mają zostać zrealizowane w przyszłym roku wywołała gwałtowną krytykę opozycji i szyderstwa w internetowych komentarzach.
„A darmowe karnety na fitness?”, zapytał ktoś na Twitterze. Opozycja pytała retorycznie o to, skąd rząd weźmie pieniądze i czas na realizację tak wielu zobowiązań w tak krótkim czasie i zapewniała, że i jednych i drugiego zabraknie. Odwrotnie niż opozycja i komentatorzy z Internetu, expose pochwalił prezydent Bronisław Komorowski za umiarkowanie w przyjmowaniu zobowiązań przez rząd.
Już po pierwszych głosach krytycznych minister finansów Mateusz Szczurek oświadczył, że wszystkie rządowe zobowiązania ogłoszone przez premier Ewę Kopacz mają pokrycie w projekcie budżetu państwa.
Wieczorem odbędzie się poselska debata nad expose, a potem głosowanie nad votum zaufania dla rządu, który opiera się na większościowej koalicji Po i PSL.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-sonda-ilu-kadencji-dotyczylo-expose-ewy-kopacz,nId,1528689

Udostępnij

Media piszą na pierwszych miejscach o expose przed expose

Polska ewa kopacz expose górnicy premier Sejm

Expose w Sejmie ma dziś o godzinie 10:15 wygłosić premier Ewa Kopacz. W mediach dominują domysły, co takiego powie, a nawet, czy będzie mówić długo. Część mediów przypomina, że pod Sejm przyjedzie około 2 tysięcy górników, żeby tam wysłuchać przemówienia szefowej rządu.
Program obrad Sejmu przewiduje czas na expose do południa, a od 14:00 dyskusję nad zawartym w nim programem rządu. Od godz. 19:00 do 19:30 odbywać się będą głosowania.

Udostępnij Komentarze

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze