Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Listę 19 obietnic złożonych w expose przez Ewę Kopacz

Polska

zestawiło radio „RMF FM” w internetowym serwisie „RMF 24”. Tak wielka liczba zobowiązań, w przewadze kosztownych, które mają zostać zrealizowane w przyszłym roku wywołała gwałtowną krytykę opozycji i szyderstwa w internetowych komentarzach.
„A darmowe karnety na fitness?”, zapytał ktoś na Twitterze. Opozycja pytała retorycznie o to, skąd rząd weźmie pieniądze i czas na realizację tak wielu zobowiązań w tak krótkim czasie i zapewniała, że i jednych i drugiego zabraknie. Odwrotnie niż opozycja i komentatorzy z Internetu, expose pochwalił prezydent Bronisław Komorowski za umiarkowanie w przyjmowaniu zobowiązań przez rząd.
Już po pierwszych głosach krytycznych minister finansów Mateusz Szczurek oświadczył, że wszystkie rządowe zobowiązania ogłoszone przez premier Ewę Kopacz mają pokrycie w projekcie budżetu państwa.
Wieczorem odbędzie się poselska debata nad expose, a potem głosowanie nad votum zaufania dla rządu, który opiera się na większościowej koalicji Po i PSL.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-sonda-ilu-kadencji-dotyczylo-expose-ewy-kopacz,nId,1528689

Udostępnij

Media piszą na pierwszych miejscach o expose przed expose

Polska ewa kopacz expose górnicy premier Sejm

Expose w Sejmie ma dziś o godzinie 10:15 wygłosić premier Ewa Kopacz. W mediach dominują domysły, co takiego powie, a nawet, czy będzie mówić długo. Część mediów przypomina, że pod Sejm przyjedzie około 2 tysięcy górników, żeby tam wysłuchać przemówienia szefowej rządu.
Program obrad Sejmu przewiduje czas na expose do południa, a od 14:00 dyskusję nad zawartym w nim programem rządu. Od godz. 19:00 do 19:30 odbywać się będą głosowania.

Udostępnij Komentarze

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze