Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Media piszą na pierwszych miejscach o expose przed expose

Polska

Expose w Sejmie ma dziś o godzinie 10:15 wygłosić premier Ewa Kopacz. W mediach dominują domysły, co takiego powie, a nawet, czy będzie mówić długo. Część mediów przypomina, że pod Sejm przyjedzie około 2 tysięcy górników, żeby tam wysłuchać przemówienia szefowej rządu.
Program obrad Sejmu przewiduje czas na expose do południa, a od 14:00 dyskusję nad zawartym w nim programem rządu. Od godz. 19:00 do 19:30 odbywać się będą głosowania.

poprzedni następny nastepny post
Udostępnij

Właściciel nie wskaże kierowcy? Będzie ukarany

Polska fotoradary kierowca sąd najwyższy straż miejska właściclel

Straż miejska może składać do sądu wniosek o ukaranie właściciela pojazdu sfotografowanego przez fotoradar w trakcie przekraczania dozwolonej prędkości, jeśli ten odmówi poinformowania, kto kierował, zdecydował Sąd Najwyższy w poszerzonym składzie siedmiu sędziów
Dotąd przepisy w tej kwestii nie były jasne, w rezultacie straż miejska zwracała się do policji, a ta dopiero do sądu. Zgodnie z Kodeksem wykroczeń, karze grzywny podlega właściciel pojazdu, który „wbrew obowiązkowi nie wskaże na żądanie uprawnionego organu, komu powierzył pojazd do kierowania lub używania w oznaczonym czasie”. Kontrowersje budziła kwestia, czy straż miejska jest „uprawnionym organem”. W rezultacie do Sądu Najwyższego trafiały wnioski o kasacje wyroków sądów niższej instancji orzekających kary dla właścicieli na wniosek straży. Dzisiejsza uchwała SN ma moc zasady prawnej, zobowiązuje do jej przestrzegania inne składy Sądu Najwyższego.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1246247,Wlasciciel-auta-nie-wskazal-kierowcy-Sad-Najwyzszy-straz-miejska-moze-oskarzac

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1246247,Wlasciciel-auta-nie-wskazal-kierowcy-Sad-Najwyzszy-straz-miejska-moze-oskarzac