Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Media piszą na pierwszych miejscach o expose przed expose

Polska

Expose w Sejmie ma dziś o godzinie 10:15 wygłosić premier Ewa Kopacz. W mediach dominują domysły, co takiego powie, a nawet, czy będzie mówić długo. Część mediów przypomina, że pod Sejm przyjedzie około 2 tysięcy górników, żeby tam wysłuchać przemówienia szefowej rządu.
Program obrad Sejmu przewiduje czas na expose do południa, a od 14:00 dyskusję nad zawartym w nim programem rządu. Od godz. 19:00 do 19:30 odbywać się będą głosowania.

poprzedni następny nastepny post
Udostępnij

Właściciel nie wskaże kierowcy? Będzie ukarany

Polska fotoradary kierowca sąd najwyższy straż miejska właściclel

Straż miejska może składać do sądu wniosek o ukaranie właściciela pojazdu sfotografowanego przez fotoradar w trakcie przekraczania dozwolonej prędkości, jeśli ten odmówi poinformowania, kto kierował, zdecydował Sąd Najwyższy w poszerzonym składzie siedmiu sędziów
Dotąd przepisy w tej kwestii nie były jasne, w rezultacie straż miejska zwracała się do policji, a ta dopiero do sądu. Zgodnie z Kodeksem wykroczeń, karze grzywny podlega właściciel pojazdu, który „wbrew obowiązkowi nie wskaże na żądanie uprawnionego organu, komu powierzył pojazd do kierowania lub używania w oznaczonym czasie”. Kontrowersje budziła kwestia, czy straż miejska jest „uprawnionym organem”. W rezultacie do Sądu Najwyższego trafiały wnioski o kasacje wyroków sądów niższej instancji orzekających kary dla właścicieli na wniosek straży. Dzisiejsza uchwała SN ma moc zasady prawnej, zobowiązuje do jej przestrzegania inne składy Sądu Najwyższego.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1246247,Wlasciciel-auta-nie-wskazal-kierowcy-Sad-Najwyzszy-straz-miejska-moze-oskarzac

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1246247,Wlasciciel-auta-nie-wskazal-kierowcy-Sad-Najwyzszy-straz-miejska-moze-oskarzac