Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Media piszą na pierwszych miejscach o expose przed expose

Polska

Expose w Sejmie ma dziś o godzinie 10:15 wygłosić premier Ewa Kopacz. W mediach dominują domysły, co takiego powie, a nawet, czy będzie mówić długo. Część mediów przypomina, że pod Sejm przyjedzie około 2 tysięcy górników, żeby tam wysłuchać przemówienia szefowej rządu.
Program obrad Sejmu przewiduje czas na expose do południa, a od 14:00 dyskusję nad zawartym w nim programem rządu. Od godz. 19:00 do 19:30 odbywać się będą głosowania.

poprzedni następny nastepny post
Udostępnij

Właściciel nie wskaże kierowcy? Będzie ukarany

Polska fotoradary kierowca sąd najwyższy straż miejska właściclel

Straż miejska może składać do sądu wniosek o ukaranie właściciela pojazdu sfotografowanego przez fotoradar w trakcie przekraczania dozwolonej prędkości, jeśli ten odmówi poinformowania, kto kierował, zdecydował Sąd Najwyższy w poszerzonym składzie siedmiu sędziów
Dotąd przepisy w tej kwestii nie były jasne, w rezultacie straż miejska zwracała się do policji, a ta dopiero do sądu. Zgodnie z Kodeksem wykroczeń, karze grzywny podlega właściciel pojazdu, który „wbrew obowiązkowi nie wskaże na żądanie uprawnionego organu, komu powierzył pojazd do kierowania lub używania w oznaczonym czasie”. Kontrowersje budziła kwestia, czy straż miejska jest „uprawnionym organem”. W rezultacie do Sądu Najwyższego trafiały wnioski o kasacje wyroków sądów niższej instancji orzekających kary dla właścicieli na wniosek straży. Dzisiejsza uchwała SN ma moc zasady prawnej, zobowiązuje do jej przestrzegania inne składy Sądu Najwyższego.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1246247,Wlasciciel-auta-nie-wskazal-kierowcy-Sad-Najwyzszy-straz-miejska-moze-oskarzac

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1246247,Wlasciciel-auta-nie-wskazal-kierowcy-Sad-Najwyzszy-straz-miejska-moze-oskarzac