Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Rosja zbroi się w rakiety krótkiego zasięgu Iskander-M

Świat

Do końca przyszłego roku rosyjskie wojsko ma dostać rakiety dla siedmiu brygad, podaje rosyjski dziennik „Nowosti”. Systemem Iskander nazwane zostały rakiety o zasięgu do 500 km wystrzeliwane z wyrzutni na ciężarówkach. Pociski można uzbroić w głowice jądrowe, obecnie rozmieszczone są w Europie, za rok będą również w azjatyckiej części Rosji.
Testy różnych wersji rakiet trwały do 2007 roku. Uzbrojenie w nie wojsk rosyjskich jest częścią programu ich gruntownej modernizacji realizowanego pod rządami prezydenta Władimira Putina od 2008 roku. Program przewiduje unowocześnienie i przezbrojenie armii do 2020 roku tak, żeby udział nowych broni wynosił 70 proc.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/za-rok-rosja-bedzie-miala-juz-siedem-brygad-iskanderow,473438.html

Udostępnij

Śledztwo po zaginięciu 57 uczestników demonstracji

Świat demonstracje studentów meksyk policja śledztwo zaginięcie

która odbyła się w piątek w stanie Guerrero na południu Meksyku rozpoczęły władze stanowe. Demonstrację studentów kolegium nauczycielskiego w mieście Iguala brutalnie stłumiła policja, zginęło 6 osób, a 25 zostało rannych. Po demonstracji zaginęło 57 jej uczestników.
Prokurator generalny stanu Guerrero Inaky Blanco Cabrera w oficjalnym komunikacie powiedział, że nie wyklucza możliwości uprowadzenia studentów przez policję. Aresztowanych zostało 22 policjantów.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-meksyk-kilkudziesieciu-studentow-zaginelo-po-starciach-z-pol,nId,1528041#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-meksyk-kilkudziesieciu-studentow-zaginelo-po-starciach-z-pol,nId,1528041#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox