Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Rosja zbroi się w rakiety krótkiego zasięgu Iskander-M

Świat

Do końca przyszłego roku rosyjskie wojsko ma dostać rakiety dla siedmiu brygad, podaje rosyjski dziennik „Nowosti”. Systemem Iskander nazwane zostały rakiety o zasięgu do 500 km wystrzeliwane z wyrzutni na ciężarówkach. Pociski można uzbroić w głowice jądrowe, obecnie rozmieszczone są w Europie, za rok będą również w azjatyckiej części Rosji.
Testy różnych wersji rakiet trwały do 2007 roku. Uzbrojenie w nie wojsk rosyjskich jest częścią programu ich gruntownej modernizacji realizowanego pod rządami prezydenta Władimira Putina od 2008 roku. Program przewiduje unowocześnienie i przezbrojenie armii do 2020 roku tak, żeby udział nowych broni wynosił 70 proc.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/za-rok-rosja-bedzie-miala-juz-siedem-brygad-iskanderow,473438.html

Udostępnij

Śledztwo po zaginięciu 57 uczestników demonstracji

Świat demonstracje studentów meksyk policja śledztwo zaginięcie

która odbyła się w piątek w stanie Guerrero na południu Meksyku rozpoczęły władze stanowe. Demonstrację studentów kolegium nauczycielskiego w mieście Iguala brutalnie stłumiła policja, zginęło 6 osób, a 25 zostało rannych. Po demonstracji zaginęło 57 jej uczestników.
Prokurator generalny stanu Guerrero Inaky Blanco Cabrera w oficjalnym komunikacie powiedział, że nie wyklucza możliwości uprowadzenia studentów przez policję. Aresztowanych zostało 22 policjantów.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-meksyk-kilkudziesieciu-studentow-zaginelo-po-starciach-z-pol,nId,1528041#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-meksyk-kilkudziesieciu-studentow-zaginelo-po-starciach-z-pol,nId,1528041#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox