Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Nie trzeba płacić podatku PIT od kanapki na imprezie

Finanse

integracyjnej zorganizowanej przez pracodawcę, zdecydował wczoraj Naczelny Sąd Administracyjny. Traktowania imprez organizowanych dla pracowników jako nieodpłatnego świadczenia, które podlega opodatkowaniu domagało się Ministerstwo Finansów. Gdyby tak było, każdy pracownik uczestniczący w imprezie musiałby zapłacić podatek dochodowy od wartości tego,co na takiej imprezie zjadł i wypił. Wcześniej rozstrzygnął sprawę Trybunał Konstytucyjny rozpatrując skargę Konfederacji Lewiatan, która dotyczyła podatku nie tylko od imprez integracyjnych, ale świadczeń, które mogą być nawet potencjalnie otrzymane przez pracownika od pracodawcy.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://podatki.onet.pl/fiskus-przegral-spor-o-imprezy-integracyjne,19923,5659567,1,prasa-detal

Udostępnij

Proces za sankcje nałożone na rosyjskie rosyjskie banki

Finanse Andriej Kostin proces rosyjski sektor finansowy sankcje VTB Bank

przygotowuje prezes jednego z największych państwowych banków w Rosji VTB Bank, Andriej Kostin. Proces miałby się toczyć przed zachodnimi sądami, choć Kostin powątpiewa w ich niezawisłość.
Według rosyjskiego bankiera działania państw zachodu zmierzają do zniszczenia rosyjskiego sektora finansowego. Nałożenie sankcji bez mandatu ONZ jest jego zdaniem, bezprawne.
O tym, że rozważa wytoczenie procesu Kostin poinformował dziś w wywiadzie dla dziennika „Izwiestija” rozpowszechnionym przez agencję prasową ITAR-TASS.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/Prezes-rosyjskiego-panstwowego-banku-chce-pozwac-Zachod-za-sankcje_a17893

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/Prezes-rosyjskiego-panstwowego-banku-chce-pozwac-Zachod-za-sankcje_a17893