Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Spółki nie będą mogły swobodnie zmieniać specjalności

Gospodarka

Nowelizacja ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS), która obowiązywać będzie od 1. grudnia zabrania wpisywać do rejestru więcej niż 10 specjalności i nakazuje podać, która specjalność jest dominująca. Dotąd spółki mogły wpisać dowolną ilość specjalności opisywanych za pomocą kodów Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD), mogły dzięki temu elastycznie reagować na potrzeby rynku i szybko zmieniać zakres działania. Autorem zmian jest Ministerstwo Sprawiedliwości, któremu nie podobało się, że spółki wpisywały do rejestru za dużo kodów PKD, a potem zmieniały zakres działalności.
Spółka, zamiast skupić się na sprawnym rozpoczęciu działalności w nowej dla siebie dziedzinie, będzie musiała dopełniać formalności i przechodzić biurokratyczną mitręgę, żeby zaktualizować wpis w KRS – mówi. ekspert od spraw gospodarczych Business Centre Club Witold Michałek.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/biznes/jedna-spolka-jeden-pkd_a17888

Udostępnij

Konkurenci, Poczta Polska (PP) i InPost, będą negocjować

Gospodarka inpost konkurencja poczta polska porozumienie

wspólne użytkowanie placówek przy dostarczaniu przesyłek z sortowni do adresata. Rozpoczynające się jutro rozmowy mają ustalić na jakich zasadach InPost mógłby korzystać z oddziałów pocztowych PP, a PP z punktów InPostu.
Poczta Polska i InPost to najwięksi konkurenci na rynku pocztowym. Poczta Polska jest jednoosobową spółką skarbu państwa, zajmująca się świadczeniem usług pocztowych, bankowo-ubezpieczeniowych oraz logistycznych. Przychody grupy Poczty Polskiej w 2013 roku wyniosły 6,509 mld zł.
InPost – największa polska prywatna poczta – należy do notowanej na giełdzie Grupy Kapitałowej Integer.pl, w której skład wchodzą jeszcze InPost Finanse oraz Paczkomaty InPost. Przychody grupy wyniosły w roku ubiegłym 347,32 mln zł.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://finanse.wp.pl/kat,1040357,title,Poczta-Polska-i-InPost-beda-negocjowac-wspoldzielenie-placowek,wid,16920862,wiadomosc.html?ticaid=11389c

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://finanse.wp.pl/kat,1040357,title,Poczta-Polska-i-InPost-beda-negocjowac-wspoldzielenie-placowek,wid,16920862,wiadomosc.html?ticaid=11389c