Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

W grudniu Google pokaże Project Ara – modułowy telefon

Nauka i Technologie

Użytkownik zamiast kupować gotowe urządzenie o konfiguracji przewidzianej przez producenta, będzie mógł samodzielnie skonfigurować parametry techniczne swojego telefonu. W zależności od potrzeb będzie można modyfikować m.in. wielkość ekranu, pojemność pamięci, moduły łączności czy aparat fotograficzny.
Takie rozwiązanie może zmienić sposób, w jaki korzystamy z telefonów. Zamiast zmieniać całe urządzenie na nowszy model będzie można wymienić tylko te moduły, które stały się przestarzałe.
Google potwierdziło, że w grudniu tego roku pokaże prototyp modułowego telefonu, znanego pod nazwą Project Ara, a wcześniej Phonebloks.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,16728152,Project_Ara_czyli_smartfon_z_klockow_zadebiutuje_w.html#BoxTechTxt

Udostępnij

Przez 40 lat populacja 3 tys. gatunków spadła o połowę

Nauka i Technologie biologia Bioróżnorodność Globalne ocieplenie Live Planet Ochrona przyrody przyroda Środowisko WWF Wymieranie gatunków zwierzęta

Populacja zwierząt, reprezentujących 3 tys. gatunków wybranych przez World Wide Fund for Nature (WWF) spadła od 1970 roku o połowę. WWF w raporcie zwraca uwagę na szybkie tempo wymierania niektórych gatunków i fakt, że proces ten nie zwalnia.

Dokument, określany mianem „barometru stanu naszej planety” zwraca również uwagę na globalne różnice w zmniejszaniu się populacji zwierząt – najbardziej zagrożone są kraje tropikalne, np. w Ameryce Łacińskiej od 1970 roku odnotowano w obrębie badanych gatunków aż 83-procentowy spadek.

Zdaniem WWF największym zagrożeniem dla zwierząt są myślistwo, przełowienie, utrata i pogorszenie się stanu naturalnych siedlisk oraz globalne ocieplenie. Komentujący te dane Ken Norris z Zoological Society of London (ZSL) stwierdził: „Te straty nie są nieuniknione. To rezultat sposobu, w jaki chcemy żyć”.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.onet.pl/nauka/wwf-o-polowe-mniej-dzikich-zwierzat-niz-40-lat-temu/1tztl

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.onet.pl/nauka/wwf-o-polowe-mniej-dzikich-zwierzat-niz-40-lat-temu/1tztl