Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

W grudniu Google pokaże Project Ara – modułowy telefon

Nauka i Technologie

Użytkownik zamiast kupować gotowe urządzenie o konfiguracji przewidzianej przez producenta, będzie mógł samodzielnie skonfigurować parametry techniczne swojego telefonu. W zależności od potrzeb będzie można modyfikować m.in. wielkość ekranu, pojemność pamięci, moduły łączności czy aparat fotograficzny.
Takie rozwiązanie może zmienić sposób, w jaki korzystamy z telefonów. Zamiast zmieniać całe urządzenie na nowszy model będzie można wymienić tylko te moduły, które stały się przestarzałe.
Google potwierdziło, że w grudniu tego roku pokaże prototyp modułowego telefonu, znanego pod nazwą Project Ara, a wcześniej Phonebloks.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,16728152,Project_Ara_czyli_smartfon_z_klockow_zadebiutuje_w.html#BoxTechTxt

Udostępnij

Przez 40 lat populacja 3 tys. gatunków spadła o połowę

Nauka i Technologie biologia Bioróżnorodność Globalne ocieplenie Live Planet Ochrona przyrody przyroda Środowisko WWF Wymieranie gatunków zwierzęta

Populacja zwierząt, reprezentujących 3 tys. gatunków wybranych przez World Wide Fund for Nature (WWF) spadła od 1970 roku o połowę. WWF w raporcie zwraca uwagę na szybkie tempo wymierania niektórych gatunków i fakt, że proces ten nie zwalnia.

Dokument, określany mianem „barometru stanu naszej planety” zwraca również uwagę na globalne różnice w zmniejszaniu się populacji zwierząt – najbardziej zagrożone są kraje tropikalne, np. w Ameryce Łacińskiej od 1970 roku odnotowano w obrębie badanych gatunków aż 83-procentowy spadek.

Zdaniem WWF największym zagrożeniem dla zwierząt są myślistwo, przełowienie, utrata i pogorszenie się stanu naturalnych siedlisk oraz globalne ocieplenie. Komentujący te dane Ken Norris z Zoological Society of London (ZSL) stwierdził: „Te straty nie są nieuniknione. To rezultat sposobu, w jaki chcemy żyć”.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.onet.pl/nauka/wwf-o-polowe-mniej-dzikich-zwierzat-niz-40-lat-temu/1tztl

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.onet.pl/nauka/wwf-o-polowe-mniej-dzikich-zwierzat-niz-40-lat-temu/1tztl