Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Proces za sankcje nałożone na rosyjskie rosyjskie banki

Finanse

przygotowuje prezes jednego z największych państwowych banków w Rosji VTB Bank, Andriej Kostin. Proces miałby się toczyć przed zachodnimi sądami, choć Kostin powątpiewa w ich niezawisłość.
Według rosyjskiego bankiera działania państw zachodu zmierzają do zniszczenia rosyjskiego sektora finansowego. Nałożenie sankcji bez mandatu ONZ jest jego zdaniem, bezprawne.
O tym, że rozważa wytoczenie procesu Kostin poinformował dziś w wywiadzie dla dziennika „Izwiestija” rozpowszechnionym przez agencję prasową ITAR-TASS.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/Prezes-rosyjskiego-panstwowego-banku-chce-pozwac-Zachod-za-sankcje_a17893

Udostępnij

Postępowanie przeciw czterem instytucjom finansowym

Finanse Alior Bank Bank Gospodarki Żywnościowej Euro Bank Provident Polska uokik Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów

wszczął prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta (UOKiK), żeby sprawdzić, czy ich reklamy nie wprowadzały w błąd, a także czy wystarczająco informowały klientów o kosztach proponowanych kredytów lub pożyczek. Postępowanie trwa od 17 września i obejmuje kampanię reklamową „Gwarancja najniższej raty” Alior Banku, kampanię „Orzech odsetkowy” Banku Gospodarki Żywnościowej, kampanię „Warto sprawdzić jakość i cenę. Kredyt gotówkowy z atrakcyjnym oprocentowaniem już od 5,7 proc.” Euro Banku oraz kampanię „Spróbuj i zostań” Providentu Polska. We wszystkich tych kampaniach, zdaniem UOKiK, klienci nie byli jednoznacznie i jasno informowali o oprocentowaniu i całkowitej kwocie do zwrotu, a czas ekspozycji tych informacji był nieproporcjonalnie krótki w stosunku do reklamy.
W przypadku potwierdzenia podejrzeń UOKiK ma prawo nałożyć na instytucje finansowe karę równą 10 proc. rocznego przychodu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.money.pl/banki/raporty/artykul/reklamy-uslug-finansowych-uokik-wszczal,236,0,1628908.html

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.money.pl/banki/raporty/artykul/reklamy-uslug-finansowych-uokik-wszczal,236,0,1628908.html