Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Właściciel nie wskaże kierowcy? Będzie ukarany

Polska

Straż miejska może składać do sądu wniosek o ukaranie właściciela pojazdu sfotografowanego przez fotoradar w trakcie przekraczania dozwolonej prędkości, jeśli ten odmówi poinformowania, kto kierował, zdecydował Sąd Najwyższy w poszerzonym składzie siedmiu sędziów
Dotąd przepisy w tej kwestii nie były jasne, w rezultacie straż miejska zwracała się do policji, a ta dopiero do sądu. Zgodnie z Kodeksem wykroczeń, karze grzywny podlega właściciel pojazdu, który „wbrew obowiązkowi nie wskaże na żądanie uprawnionego organu, komu powierzył pojazd do kierowania lub używania w oznaczonym czasie”. Kontrowersje budziła kwestia, czy straż miejska jest „uprawnionym organem”. W rezultacie do Sądu Najwyższego trafiały wnioski o kasacje wyroków sądów niższej instancji orzekających kary dla właścicieli na wniosek straży. Dzisiejsza uchwała SN ma moc zasady prawnej, zobowiązuje do jej przestrzegania inne składy Sądu Najwyższego.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1246247,Wlasciciel-auta-nie-wskazal-kierowcy-Sad-Najwyzszy-straz-miejska-moze-oskarzac

Udostępnij

MON planuje wprowadzenie ochotniczej służby wojskowej

Polska gen. Bogusław Pacek Gen. Waldemar Skrzypczak Ministerstwo Obrony Narodowej MON slużba ochotnicza wojsko polskie

dla młodzieży gotowej bezinteresownie bronić Polski. Mówili o tym wczoraj generałowie Bogusław Pacek i Waldemar Skrzypczak w telewizyjnym programie „Dziś wieczorem”, Generałowie przywołali przykład Bundeswehry, która według ostatnich doniesień poważnie obniżyła możliwości bojowe i opinie amerykańskich generałów, zdaniem których NATO nie będzie w stanie zorganizować sił szybkiego reagowania, nazwanych szpicą na ostatnim szczycie NATO w Newport.
W opinii polskich generałów ochotniczy pobór do wojska poważnie wzmocni siły obronne Polski. Według nieoficjalnych doniesień Ministerstwo Obrony Narodowej ma jeszcze dziś zająć się tą sprawą.
– Mogę ujawnić po mojej rozmowie z wicepremierem Siemoniakiem, że resort obrony podejmie wyzwanie i będą prowadzone prace w celu zagospodarowania młodzieży, która wie, co to znaczy obrona Polski – powiedział gen. Pacek.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17041137/gen-pacek-mon-zajmie-sie-mlodzieza-gotowa-do-obrony-polski

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17041137/gen-pacek-mon-zajmie-sie-mlodzieza-gotowa-do-obrony-polski