Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Śledztwo po zaginięciu 57 uczestników demonstracji

Świat

która odbyła się w piątek w stanie Guerrero na południu Meksyku rozpoczęły władze stanowe. Demonstrację studentów kolegium nauczycielskiego w mieście Iguala brutalnie stłumiła policja, zginęło 6 osób, a 25 zostało rannych. Po demonstracji zaginęło 57 jej uczestników.
Prokurator generalny stanu Guerrero Inaky Blanco Cabrera w oficjalnym komunikacie powiedział, że nie wyklucza możliwości uprowadzenia studentów przez policję. Aresztowanych zostało 22 policjantów.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-meksyk-kilkudziesieciu-studentow-zaginelo-po-starciach-z-pol,nId,1528041#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Udostępnij

Ponad 4 tysiące emigrantów zginęło w tym roku

Świat IOM Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji morze środziemne nielegalna imigracja przemyt ludzi

próbując uciec przed nędzą, głodem czy prześladowaniami. Około 3 tysięcy zginęło na Morzu Śródziemnym między północną Afryką a Europą, informuje 200-stronicowy raport opracowany przez Międzynarodową Organizację ds. Migracji (IOM). Według raportu od 2000 r. zginęło na rozmaitych trasach ok. 40 tys. migrantów. Raport zastrzega,że prawdziwa liczba może być znacznie wyższa, bo zawiera tylko urzędowo potwierdzone dane.
Autorzy raportu określili ubiegły rok jako najtragiczniejszy pod tym względom od roku 2000, a najwięcej ofiar pochłania Morze Śródziemne. „W ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy zginęło już ponad dwa razy więcej osób niż podczas arabskiej wiosny w 2011 r.”, piszą.
Imigranci giną też na innych trasach; ponad 6 tys. zmarło po amerykańskiej stronie granicy z Meksykiem, ludzie giną też na trasie z Azji Południowo-Wschodniej do Australii, z Somalii, Etiopii i Erytrei nad Zatokę Perską lub do RPA, z Afryki Subsaharyjskiej do państw Maghrebu.
Rejsy przez Morze Śródziemne organizują przemytnicy; imigranci sprzedają całe swoje majątki, żeby im zapłacić. Przemytnicy przewożą ich statkami i łodziami nie nadającym się do morskiej żeglugi, prowadzonymi przez ludzi bez morskiego doświadczenia.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75477,16725249,Zabojcza_droga_do_Europy.html#ixzz3Elqr7Uqm

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75477,16725249,Zabojcza_droga_do_Europy.html#ixzz3Elqr7Uqm