Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Węgry: MSW zablokowało nacjonalistyczny kongres

Europa

który miał odbyć się w Budapeszcie 4 i 5 października. Uzasadnieniem zakazu była jego „otwarcie rasistowska” ideologia, której głoszenie jest niezgodne z węgierską konstytucją. Inicjatorem kongresu „Przyszłość Europy, perspektywy, geopolityka, tożsamość i naród” był amerykański ośrodek National Policy Institute (NPI) oskarżany o szerzenie rasistowskich poglądów. Szef węgierskiego MSW Sandor Pinter poinformował wczoraj, że poprosił policję o niewpuszczanie na terytorium Węgier głównych gości konferencji. Policja dostała też instrukcje, by nie dopuścić do zorganizowania konferencji lub manifestacji, jak się wyraził szef MSW, „wszelkimi możliwymi metodami”.
Po ogłoszeniu zakazu organizowania konferencji NPI wydało komunikat, że konferencja w Budapeszcie odbędzie się mimo przeszkód.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskatimes.pl/artykul/3591875,wegry-odwolano-kongres-skrajnej-prawicy-w-budapeszcie-organizowali-ja-rasisci-z-usa,id,t.html

Udostępnij

O ludobójstwo na cywilnej ludności wschodniej Ukrainy

Europa komitet śledczy federacji rosyjskiej ludobójstwo oskarżenie ostrzał putin rakiety rosja śledztwo ukraina

oskarżyła wczoraj Rosja władze w Kijowie i rozpoczęła śledztwo w tej sprawie. „Komitet Śledczy otworzył sprawę kryminalną dotyczącą ludobójstwa rosyjskojęzycznej ludności na południowym-wschodzie Ukrainy” – oświadczył Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej. „Niezidentyfikowani przedstawiciele kierownictwa politycznych i wojskowych władz i Prawego Sektora wydali rozkaz zmierzający do celowej zagłady rosyjskojęzycznych obywateli”, czytamy dalej.
Zdaniem komitetu – organu śledczego podległego bezpośrednio prezydentowi Rosji Władimirowi Putinowi – Kijów ponosi odpowiedzialność za śmierć 2,5 tys. osób w Donbasie. Miały one zginąć w wyniku ostrzału cywilnych dzielnic za pomocą ciężkich rakiet z wyrzutni typu Grad i Huragan.
Przed aneksją Krymu Kreml wysuwał oskarżenia o zagrożeniu półwyspu czystkami etnicznymi i powoływał się na amerykańską interwencję w Serbii z tego powodu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/rosja-oskarza-ukraine-o-ludobojstwo-w-donbasie-wszczela-sledztwo,472974,s.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/rosja-oskarza-ukraine-o-ludobojstwo-w-donbasie-wszczela-sledztwo,472974,s.html