Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Konkurenci, Poczta Polska (PP) i InPost, będą negocjować

Gospodarka

wspólne użytkowanie placówek przy dostarczaniu przesyłek z sortowni do adresata. Rozpoczynające się jutro rozmowy mają ustalić na jakich zasadach InPost mógłby korzystać z oddziałów pocztowych PP, a PP z punktów InPostu.
Poczta Polska i InPost to najwięksi konkurenci na rynku pocztowym. Poczta Polska jest jednoosobową spółką skarbu państwa, zajmująca się świadczeniem usług pocztowych, bankowo-ubezpieczeniowych oraz logistycznych. Przychody grupy Poczty Polskiej w 2013 roku wyniosły 6,509 mld zł.
InPost – największa polska prywatna poczta – należy do notowanej na giełdzie Grupy Kapitałowej Integer.pl, w której skład wchodzą jeszcze InPost Finanse oraz Paczkomaty InPost. Przychody grupy wyniosły w roku ubiegłym 347,32 mln zł.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://finanse.wp.pl/kat,1040357,title,Poczta-Polska-i-InPost-beda-negocjowac-wspoldzielenie-placowek,wid,16920862,wiadomosc.html?ticaid=11389c

Udostępnij

Polska ukarana za fałszowanie wniosków o rekompensaty

Gospodarka embargo minister rolnictwa ministerstwo rolnictwa rekompensaty UE Unia Europejska

Rekompensaty za 18 750 ton jabłek i gruszek niewyeksportowanych do Rosji dostaną Polscy sadownicy, tymczasem samych tylko jabłek Polska sprzedawała Rosji 700 tys. ton. Jest to wynikiem sfałszowania przez Ministerstwo Rolnictwa danych w pierwszej transzy wniosków. Unia Europejska odjęła zawyżone dane od prawdziwych danych o polskim eksporcie owoców i w oparciu o wynik wyliczyła rekompensaty dla Polski.
Znacznie mniej od Polski eksportująca Belgia dostała rekompensaty za ponad 43 tys. ton jabłek i gruszek, Francja za ponad 28 tys. ton, a Włochy za ponad 35 tys. Wartość drugiej transzy rekompensat wynosi 165 mln euro. Program pierwszej transzy wartości 125 mln euro UE zawiesiła z powodu fałszerstw.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-miliony-nie-dla-polskich-rolnikow-bruksela-podzielila-rekomp,nId,1528020#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-miliony-nie-dla-polskich-rolnikow-bruksela-podzielila-rekomp,nId,1528020#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox