Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Przez 40 lat populacja 3 tys. gatunków spadła o połowę

Nauka i Technologie

Populacja zwierząt, reprezentujących 3 tys. gatunków wybranych przez World Wide Fund for Nature (WWF) spadła od 1970 roku o połowę. WWF w raporcie zwraca uwagę na szybkie tempo wymierania niektórych gatunków i fakt, że proces ten nie zwalnia.

Dokument, określany mianem „barometru stanu naszej planety” zwraca również uwagę na globalne różnice w zmniejszaniu się populacji zwierząt – najbardziej zagrożone są kraje tropikalne, np. w Ameryce Łacińskiej od 1970 roku odnotowano w obrębie badanych gatunków aż 83-procentowy spadek.

Zdaniem WWF największym zagrożeniem dla zwierząt są myślistwo, przełowienie, utrata i pogorszenie się stanu naturalnych siedlisk oraz globalne ocieplenie. Komentujący te dane Ken Norris z Zoological Society of London (ZSL) stwierdził: „Te straty nie są nieuniknione. To rezultat sposobu, w jaki chcemy żyć”.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.onet.pl/nauka/wwf-o-polowe-mniej-dzikich-zwierzat-niz-40-lat-temu/1tztl

Udostępnij

Kurkuma może pomóc w leczeniu choroby Alzheimera

Nauka i Technologie Alzheimer Choroba Alzheimera komórki macierzyste Kurkuma mózg neurologia Praca mózgu Tumeron Udar

Popularna przyprawa może pomóc w leczeniu skutków choroby Alzheimera czy udarów mózgu. Niemieccy badacze z Instytutu Medycyny i Neurofizjologii w Julich dowiedli, że występujący w kurkumie tumeron wspomaga rozwój nerwowych komórek macierzystych.

Badania, prowadzone z wykorzystaniem szczurów polegały na wstrzykiwaniu im dużych dawek tumeronu i skanowaniu mózgów gryzoni za pomocą rezonansu magnetycznego. Okazało się, że duże stężenie tumeronu sprzyja wzrostowi komórek macierzystych, które mogą się przekształcić w dowolne inne, występujące w mózgu.

Zdaniem badaczy, w przyszłości będzie można wykorzystać tumeron do leczenia choroby Alzheimera czy udaru mózgu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://nauka.newsweek.pl/kurkuma-wspomaga-naprawe-mozgu-newsweek-pl,artykuly,348800,1.html

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://nauka.newsweek.pl/kurkuma-wspomaga-naprawe-mozgu-newsweek-pl,artykuly,348800,1.html