Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

MON planuje wprowadzenie ochotniczej służby wojskowej

Polska

dla młodzieży gotowej bezinteresownie bronić Polski. Mówili o tym wczoraj generałowie Bogusław Pacek i Waldemar Skrzypczak w telewizyjnym programie „Dziś wieczorem”, Generałowie przywołali przykład Bundeswehry, która według ostatnich doniesień poważnie obniżyła możliwości bojowe i opinie amerykańskich generałów, zdaniem których NATO nie będzie w stanie zorganizować sił szybkiego reagowania, nazwanych szpicą na ostatnim szczycie NATO w Newport.
W opinii polskich generałów ochotniczy pobór do wojska poważnie wzmocni siły obronne Polski. Według nieoficjalnych doniesień Ministerstwo Obrony Narodowej ma jeszcze dziś zająć się tą sprawą.
– Mogę ujawnić po mojej rozmowie z wicepremierem Siemoniakiem, że resort obrony podejmie wyzwanie i będą prowadzone prace w celu zagospodarowania młodzieży, która wie, co to znaczy obrona Polski – powiedział gen. Pacek.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17041137/gen-pacek-mon-zajmie-sie-mlodzieza-gotowa-do-obrony-polski

Udostępnij

Nie dostaje pieniędzy na szkolne wyprawki

Polska dofinansowanie najwyższa izba kontroli nik wyprawki szkolne

ponad jedna trzecia uprawnionych, Blisko połowa pieniędzy na to przeznaczonych nie jest wykorzystywana, informuje Najwyższa Izba Kontroli. W roku 2012 resort szkolnictwa dofinansował wyprawki 332 tys. uczniów, 60 proc. tych, którzy mogli dofinansowanie dostać. W roku 2013 dofinansowanie dostało 386 tys. uczniów, 67 proc. uprawnionych. Szkolnictwo wykorzystało w 2012 roku 54 proc. pieniędzy przeznaczonych na wyprawki, a w następnym roku 55 proc.
„Z dofinansowania nie zawsze mogły skorzystać wszystkie rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, gdyż do udziału w programie nie byli uprawnieni m.in. uczniowie słabosłyszący, a także uczniowie z niepełnosprawnością ruchową oraz uczniowie z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera”, konkluduje raport.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-niewykorzystana-prawie-polowa-srodkow-z-programu-wyprawka-sz,nId,1527287

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-niewykorzystana-prawie-polowa-srodkow-z-programu-wyprawka-sz,nId,1527287