Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Polska ukarana za fałszowanie wniosków o rekompensaty

Gospodarka

Rekompensaty za 18 750 ton jabłek i gruszek niewyeksportowanych do Rosji dostaną Polscy sadownicy, tymczasem samych tylko jabłek Polska sprzedawała Rosji 700 tys. ton. Jest to wynikiem sfałszowania przez Ministerstwo Rolnictwa danych w pierwszej transzy wniosków. Unia Europejska odjęła zawyżone dane od prawdziwych danych o polskim eksporcie owoców i w oparciu o wynik wyliczyła rekompensaty dla Polski.
Znacznie mniej od Polski eksportująca Belgia dostała rekompensaty za ponad 43 tys. ton jabłek i gruszek, Francja za ponad 28 tys. ton, a Włochy za ponad 35 tys. Wartość drugiej transzy rekompensat wynosi 165 mln euro. Program pierwszej transzy wartości 125 mln euro UE zawiesiła z powodu fałszerstw.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-miliony-nie-dla-polskich-rolnikow-bruksela-podzielila-rekomp,nId,1528020#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Udostępnij

Na Polagrę do Poznania przyjechało 1,3 tys. wystawców

Gospodarka Invest-Hotel międzynarodowe Targi Poznańskie Polagra Food Polagra Gastro Polagra Tech Smaki Regionów targi Taropak

z 45 krajów. Targi składające się z 6 imprez targowych branż spożywczo-gastronomicznej, hotelarskiej oraz opakowań i logistyki – Polagra Food, Polagra Tech, Polagra Gastro, Invest-Hotel, Taropak i Smaki Regionów – trwać będą od dziś do czwartku. Wystawa otwarta będzie dla zwiedzających do środy w godzinach od 9:00 do 17:00, a w czwartek od 9:00 do 16:00.
TVP uruchomiła specjalny kanał „TVP – ZDROWO I ZE SMAKIEM”. Można go oglądać na Platformie Hybrydowej TVP, w internecie pod adresem www.tvpstream.tvp.pl, a na urządzeniach mobilnych za pomocą aplikacji TVP Stream. Kanał będzie nadawany od dziś do do godz. 22:00 w środę.
Targi otworzył dziś prezydent Bronisław Komorowski.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.deon.pl/wiadomosci/polska/art,22495,prezydent-na-otwarciu-targow-polagra.html

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.deon.pl/wiadomosci/polska/art,22495,prezydent-na-otwarciu-targow-polagra.html