Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Polska ukarana za fałszowanie wniosków o rekompensaty

Gospodarka

Rekompensaty za 18 750 ton jabłek i gruszek niewyeksportowanych do Rosji dostaną Polscy sadownicy, tymczasem samych tylko jabłek Polska sprzedawała Rosji 700 tys. ton. Jest to wynikiem sfałszowania przez Ministerstwo Rolnictwa danych w pierwszej transzy wniosków. Unia Europejska odjęła zawyżone dane od prawdziwych danych o polskim eksporcie owoców i w oparciu o wynik wyliczyła rekompensaty dla Polski.
Znacznie mniej od Polski eksportująca Belgia dostała rekompensaty za ponad 43 tys. ton jabłek i gruszek, Francja za ponad 28 tys. ton, a Włochy za ponad 35 tys. Wartość drugiej transzy rekompensat wynosi 165 mln euro. Program pierwszej transzy wartości 125 mln euro UE zawiesiła z powodu fałszerstw.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-miliony-nie-dla-polskich-rolnikow-bruksela-podzielila-rekomp,nId,1528020#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Udostępnij

Na Polagrę do Poznania przyjechało 1,3 tys. wystawców

Gospodarka Invest-Hotel międzynarodowe Targi Poznańskie Polagra Food Polagra Gastro Polagra Tech Smaki Regionów targi Taropak

z 45 krajów. Targi składające się z 6 imprez targowych branż spożywczo-gastronomicznej, hotelarskiej oraz opakowań i logistyki – Polagra Food, Polagra Tech, Polagra Gastro, Invest-Hotel, Taropak i Smaki Regionów – trwać będą od dziś do czwartku. Wystawa otwarta będzie dla zwiedzających do środy w godzinach od 9:00 do 17:00, a w czwartek od 9:00 do 16:00.
TVP uruchomiła specjalny kanał „TVP – ZDROWO I ZE SMAKIEM”. Można go oglądać na Platformie Hybrydowej TVP, w internecie pod adresem www.tvpstream.tvp.pl, a na urządzeniach mobilnych za pomocą aplikacji TVP Stream. Kanał będzie nadawany od dziś do do godz. 22:00 w środę.
Targi otworzył dziś prezydent Bronisław Komorowski.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.deon.pl/wiadomosci/polska/art,22495,prezydent-na-otwarciu-targow-polagra.html

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.deon.pl/wiadomosci/polska/art,22495,prezydent-na-otwarciu-targow-polagra.html