Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Postępowanie przeciw czterem instytucjom finansowym

Finanse

wszczął prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta (UOKiK), żeby sprawdzić, czy ich reklamy nie wprowadzały w błąd, a także czy wystarczająco informowały klientów o kosztach proponowanych kredytów lub pożyczek. Postępowanie trwa od 17 września i obejmuje kampanię reklamową „Gwarancja najniższej raty” Alior Banku, kampanię „Orzech odsetkowy” Banku Gospodarki Żywnościowej, kampanię „Warto sprawdzić jakość i cenę. Kredyt gotówkowy z atrakcyjnym oprocentowaniem już od 5,7 proc.” Euro Banku oraz kampanię „Spróbuj i zostań” Providentu Polska. We wszystkich tych kampaniach, zdaniem UOKiK, klienci nie byli jednoznacznie i jasno informowali o oprocentowaniu i całkowitej kwocie do zwrotu, a czas ekspozycji tych informacji był nieproporcjonalnie krótki w stosunku do reklamy.
W przypadku potwierdzenia podejrzeń UOKiK ma prawo nałożyć na instytucje finansowe karę równą 10 proc. rocznego przychodu.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.money.pl/banki/raporty/artykul/reklamy-uslug-finansowych-uokik-wszczal,236,0,1628908.html

Udostępnij

GUS wylicza dochód z narkotyków, prostytucji i przemytu

Finanse ESA2010 GUS Główny Urząd Statystyczny narkotyki produkt krajowy bruto produkt krajowy brutto prostytucja przemyt

za lata 2003 – 2013, zgodnie z nowymi unijnymi wytycznymi ESA2010. Według tych wytycznych do PKB wlicza się działalność dotąd nie wliczaną, ale też uwzględnia się zmiany w ubezpieczeniach społecznych.
Okazało się, że wzrost PKB w Polsce w tym okresie wyniósł 1,7 proc., a nie jak wyliczone było przedtem 1,6 proc. Największy wpływ na polski PKB mają narkotyki – blisko 10 mld zł, przemyt papierosów – 2,5 mld zł, prostytucję – 657 mln zł. Największą zmianę liczoną w złotych GUS zanotował w 2013 roku, PKB wzrósł o 26 306 mln zł, najmniejszą w 2008 r, PKB wzrósł o 1 814 mln zł.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/gus-wyliczyl-pkb-polski-liczony-z-prostytucja-i-przemytem_a17871

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/gus-wyliczyl-pkb-polski-liczony-z-prostytucja-i-przemytem_a17871