Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Postępowanie przeciw czterem instytucjom finansowym

Finanse

wszczął prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta (UOKiK), żeby sprawdzić, czy ich reklamy nie wprowadzały w błąd, a także czy wystarczająco informowały klientów o kosztach proponowanych kredytów lub pożyczek. Postępowanie trwa od 17 września i obejmuje kampanię reklamową „Gwarancja najniższej raty” Alior Banku, kampanię „Orzech odsetkowy” Banku Gospodarki Żywnościowej, kampanię „Warto sprawdzić jakość i cenę. Kredyt gotówkowy z atrakcyjnym oprocentowaniem już od 5,7 proc.” Euro Banku oraz kampanię „Spróbuj i zostań” Providentu Polska. We wszystkich tych kampaniach, zdaniem UOKiK, klienci nie byli jednoznacznie i jasno informowali o oprocentowaniu i całkowitej kwocie do zwrotu, a czas ekspozycji tych informacji był nieproporcjonalnie krótki w stosunku do reklamy.
W przypadku potwierdzenia podejrzeń UOKiK ma prawo nałożyć na instytucje finansowe karę równą 10 proc. rocznego przychodu.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.money.pl/banki/raporty/artykul/reklamy-uslug-finansowych-uokik-wszczal,236,0,1628908.html

Udostępnij

GUS wylicza dochód z narkotyków, prostytucji i przemytu

Finanse ESA2010 GUS Główny Urząd Statystyczny narkotyki produkt krajowy bruto produkt krajowy brutto prostytucja przemyt

za lata 2003 – 2013, zgodnie z nowymi unijnymi wytycznymi ESA2010. Według tych wytycznych do PKB wlicza się działalność dotąd nie wliczaną, ale też uwzględnia się zmiany w ubezpieczeniach społecznych.
Okazało się, że wzrost PKB w Polsce w tym okresie wyniósł 1,7 proc., a nie jak wyliczone było przedtem 1,6 proc. Największy wpływ na polski PKB mają narkotyki – blisko 10 mld zł, przemyt papierosów – 2,5 mld zł, prostytucję – 657 mln zł. Największą zmianę liczoną w złotych GUS zanotował w 2013 roku, PKB wzrósł o 26 306 mln zł, najmniejszą w 2008 r, PKB wzrósł o 1 814 mln zł.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/gus-wyliczyl-pkb-polski-liczony-z-prostytucja-i-przemytem_a17871

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/gus-wyliczyl-pkb-polski-liczony-z-prostytucja-i-przemytem_a17871