Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Ponad 4 tysiące emigrantów zginęło w tym roku

Świat

próbując uciec przed nędzą, głodem czy prześladowaniami. Około 3 tysięcy zginęło na Morzu Śródziemnym między północną Afryką a Europą, informuje 200-stronicowy raport opracowany przez Międzynarodową Organizację ds. Migracji (IOM). Według raportu od 2000 r. zginęło na rozmaitych trasach ok. 40 tys. migrantów. Raport zastrzega,że prawdziwa liczba może być znacznie wyższa, bo zawiera tylko urzędowo potwierdzone dane.
Autorzy raportu określili ubiegły rok jako najtragiczniejszy pod tym względom od roku 2000, a najwięcej ofiar pochłania Morze Śródziemne. „W ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy zginęło już ponad dwa razy więcej osób niż podczas arabskiej wiosny w 2011 r.”, piszą.
Imigranci giną też na innych trasach; ponad 6 tys. zmarło po amerykańskiej stronie granicy z Meksykiem, ludzie giną też na trasie z Azji Południowo-Wschodniej do Australii, z Somalii, Etiopii i Erytrei nad Zatokę Perską lub do RPA, z Afryki Subsaharyjskiej do państw Maghrebu.
Rejsy przez Morze Śródziemne organizują przemytnicy; imigranci sprzedają całe swoje majątki, żeby im zapłacić. Przemytnicy przewożą ich statkami i łodziami nie nadającym się do morskiej żeglugi, prowadzonymi przez ludzi bez morskiego doświadczenia.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75477,16725249,Zabojcza_droga_do_Europy.html#ixzz3Elqr7Uqm

Udostępnij

Odepchnąć, ograniczyć pole działania, uderzyć

Świat barack obama bombardowania dżihad koalicja państwo islamskie prezydent USA USA

– Musimy ich odepchnąć, ograniczyć ich pole działania, a następnie uderzyć w ich dowodzenie, potencjał militarny, oraz odciąć od zaopatrzenia w paliwo, od źródeł finansowania i nowych bojowników z zagranicy – tak streścił amerykańską strategię zwalczania Państwa Islamskiego prezydent Barack Obama w w wywiadzie dla telewizji CBS.
Prezydent przyznał też, ze USA nie doceniły siły Państwa Islamskiego, przeceniły natomiast zdolność wojsk irackich do obrony przed nim. Wcześniej prezydent USA zapowiedział, że rozprawa z dżihadystami będzie znacznie dłuższa i trudniejsza niż się to początkowo wydawało.
Od blisko dwóch tygodni samoloty międzynarodowej koalicji organizowanej przez Stany Zjednoczone bombardują bazy dżihadystów w Iraku i Syrii.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17037041/usa-nie-docenily-panstwa-islamskiego-syria-strefa-zero-dla-dzihadystow-z-calego-swiata

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17037041/usa-nie-docenily-panstwa-islamskiego-syria-strefa-zero-dla-dzihadystow-z-calego-swiata