Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Ponad 4 tysiące emigrantów zginęło w tym roku

Świat

próbując uciec przed nędzą, głodem czy prześladowaniami. Około 3 tysięcy zginęło na Morzu Śródziemnym między północną Afryką a Europą, informuje 200-stronicowy raport opracowany przez Międzynarodową Organizację ds. Migracji (IOM). Według raportu od 2000 r. zginęło na rozmaitych trasach ok. 40 tys. migrantów. Raport zastrzega,że prawdziwa liczba może być znacznie wyższa, bo zawiera tylko urzędowo potwierdzone dane.
Autorzy raportu określili ubiegły rok jako najtragiczniejszy pod tym względom od roku 2000, a najwięcej ofiar pochłania Morze Śródziemne. „W ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy zginęło już ponad dwa razy więcej osób niż podczas arabskiej wiosny w 2011 r.”, piszą.
Imigranci giną też na innych trasach; ponad 6 tys. zmarło po amerykańskiej stronie granicy z Meksykiem, ludzie giną też na trasie z Azji Południowo-Wschodniej do Australii, z Somalii, Etiopii i Erytrei nad Zatokę Perską lub do RPA, z Afryki Subsaharyjskiej do państw Maghrebu.
Rejsy przez Morze Śródziemne organizują przemytnicy; imigranci sprzedają całe swoje majątki, żeby im zapłacić. Przemytnicy przewożą ich statkami i łodziami nie nadającym się do morskiej żeglugi, prowadzonymi przez ludzi bez morskiego doświadczenia.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75477,16725249,Zabojcza_droga_do_Europy.html#ixzz3Elqr7Uqm

Udostępnij

Odepchnąć, ograniczyć pole działania, uderzyć

Świat barack obama bombardowania dżihad koalicja państwo islamskie prezydent USA USA

– Musimy ich odepchnąć, ograniczyć ich pole działania, a następnie uderzyć w ich dowodzenie, potencjał militarny, oraz odciąć od zaopatrzenia w paliwo, od źródeł finansowania i nowych bojowników z zagranicy – tak streścił amerykańską strategię zwalczania Państwa Islamskiego prezydent Barack Obama w w wywiadzie dla telewizji CBS.
Prezydent przyznał też, ze USA nie doceniły siły Państwa Islamskiego, przeceniły natomiast zdolność wojsk irackich do obrony przed nim. Wcześniej prezydent USA zapowiedział, że rozprawa z dżihadystami będzie znacznie dłuższa i trudniejsza niż się to początkowo wydawało.
Od blisko dwóch tygodni samoloty międzynarodowej koalicji organizowanej przez Stany Zjednoczone bombardują bazy dżihadystów w Iraku i Syrii.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17037041/usa-nie-docenily-panstwa-islamskiego-syria-strefa-zero-dla-dzihadystow-z-calego-swiata

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17037041/usa-nie-docenily-panstwa-islamskiego-syria-strefa-zero-dla-dzihadystow-z-calego-swiata