Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Ponad 4 tysiące emigrantów zginęło w tym roku

Świat

próbując uciec przed nędzą, głodem czy prześladowaniami. Około 3 tysięcy zginęło na Morzu Śródziemnym między północną Afryką a Europą, informuje 200-stronicowy raport opracowany przez Międzynarodową Organizację ds. Migracji (IOM). Według raportu od 2000 r. zginęło na rozmaitych trasach ok. 40 tys. migrantów. Raport zastrzega,że prawdziwa liczba może być znacznie wyższa, bo zawiera tylko urzędowo potwierdzone dane.
Autorzy raportu określili ubiegły rok jako najtragiczniejszy pod tym względom od roku 2000, a najwięcej ofiar pochłania Morze Śródziemne. „W ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy zginęło już ponad dwa razy więcej osób niż podczas arabskiej wiosny w 2011 r.”, piszą.
Imigranci giną też na innych trasach; ponad 6 tys. zmarło po amerykańskiej stronie granicy z Meksykiem, ludzie giną też na trasie z Azji Południowo-Wschodniej do Australii, z Somalii, Etiopii i Erytrei nad Zatokę Perską lub do RPA, z Afryki Subsaharyjskiej do państw Maghrebu.
Rejsy przez Morze Śródziemne organizują przemytnicy; imigranci sprzedają całe swoje majątki, żeby im zapłacić. Przemytnicy przewożą ich statkami i łodziami nie nadającym się do morskiej żeglugi, prowadzonymi przez ludzi bez morskiego doświadczenia.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75477,16725249,Zabojcza_droga_do_Europy.html#ixzz3Elqr7Uqm

Udostępnij

Odepchnąć, ograniczyć pole działania, uderzyć

Świat barack obama bombardowania dżihad koalicja państwo islamskie prezydent USA USA

– Musimy ich odepchnąć, ograniczyć ich pole działania, a następnie uderzyć w ich dowodzenie, potencjał militarny, oraz odciąć od zaopatrzenia w paliwo, od źródeł finansowania i nowych bojowników z zagranicy – tak streścił amerykańską strategię zwalczania Państwa Islamskiego prezydent Barack Obama w w wywiadzie dla telewizji CBS.
Prezydent przyznał też, ze USA nie doceniły siły Państwa Islamskiego, przeceniły natomiast zdolność wojsk irackich do obrony przed nim. Wcześniej prezydent USA zapowiedział, że rozprawa z dżihadystami będzie znacznie dłuższa i trudniejsza niż się to początkowo wydawało.
Od blisko dwóch tygodni samoloty międzynarodowej koalicji organizowanej przez Stany Zjednoczone bombardują bazy dżihadystów w Iraku i Syrii.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17037041/usa-nie-docenily-panstwa-islamskiego-syria-strefa-zero-dla-dzihadystow-z-calego-swiata

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17037041/usa-nie-docenily-panstwa-islamskiego-syria-strefa-zero-dla-dzihadystow-z-calego-swiata