Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Kurkuma może pomóc w leczeniu choroby Alzheimera

Nauka i Technologie

Popularna przyprawa może pomóc w leczeniu skutków choroby Alzheimera czy udarów mózgu. Niemieccy badacze z Instytutu Medycyny i Neurofizjologii w Julich dowiedli, że występujący w kurkumie tumeron wspomaga rozwój nerwowych komórek macierzystych.

Badania, prowadzone z wykorzystaniem szczurów polegały na wstrzykiwaniu im dużych dawek tumeronu i skanowaniu mózgów gryzoni za pomocą rezonansu magnetycznego. Okazało się, że duże stężenie tumeronu sprzyja wzrostowi komórek macierzystych, które mogą się przekształcić w dowolne inne, występujące w mózgu.

Zdaniem badaczy, w przyszłości będzie można wykorzystać tumeron do leczenia choroby Alzheimera czy udaru mózgu.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://nauka.newsweek.pl/kurkuma-wspomaga-naprawe-mozgu-newsweek-pl,artykuly,348800,1.html

Udostępnij

Spadek odsetka mobilnych internautów w Polsce

Nauka i Technologie gemius Internet płatności mobilne

Po raz pierwszy od 2010 roku spadł odsetek polskich internautów korzystających z urządzeń mobilnych w ujęciu miesiąc do miesiąca. We wrześniu 2014 odsetek internautów mobilnych wynosił 10,89%, podczas gdy w sierpniu 2014 było to 12,05%, wynika z najnowszego raportu Gemiusa. Spadek jest prawdopodobnie chwilowy, ponieważ licząc rok do roku nadal następuje szybki wzrost – we wrześniu 2013 7,33% odwiedzin na stronach odbywało się z urządzeń mobilnych.

Największą popularnością na urządzeniach mobilnych cieszą się serwisy informacyjne.

Oprócz zwykłego przeglądania stron, 30% internautów robi zakupy przez internet na urządzeniu mobilnym (na komputerach 68%), a 12% płaci za zakupy korzystając z bankowości internetowej lub operatorów płatności takich jak np. Dotpay (5%). Najchętniej kupowane produkty to odzież i obuwie (61%). Wszystkie liczby dotyczące płatności wzrosły dwukrotnie rok do roku.

Badanie gemiusTraffic uznawane jest za najbardziej wiarygodne w polskojęzycznym Internecie, gdyż oparte jest na danych pochodzących od właścicieli stron, a nie na danych statystycznych. Odsetek mobilnych internautów wyznaczany jest jako procentowy udział odsłon wykonywanych z komputerów w stosunku do procentowego udziału odsłon dokonywanych z innych urządzeń. Badanie użytkowników mobilnych prowadzone jest od maja 2010 roku, kiedy to odsetek internautów mobilnych wynosił 0,64%. Oznacza to prawie dwudziestokrotny wzrost w ciągu mniej niż czterech lat.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://ranking.pl/pl/rankings/pc-vs-nonpc.html

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://ranking.pl/pl/rankings/pc-vs-nonpc.html