Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Nie dostaje pieniędzy na szkolne wyprawki

Polska

ponad jedna trzecia uprawnionych, Blisko połowa pieniędzy na to przeznaczonych nie jest wykorzystywana, informuje Najwyższa Izba Kontroli. W roku 2012 resort szkolnictwa dofinansował wyprawki 332 tys. uczniów, 60 proc. tych, którzy mogli dofinansowanie dostać. W roku 2013 dofinansowanie dostało 386 tys. uczniów, 67 proc. uprawnionych. Szkolnictwo wykorzystało w 2012 roku 54 proc. pieniędzy przeznaczonych na wyprawki, a w następnym roku 55 proc.
„Z dofinansowania nie zawsze mogły skorzystać wszystkie rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, gdyż do udziału w programie nie byli uprawnieni m.in. uczniowie słabosłyszący, a także uczniowie z niepełnosprawnością ruchową oraz uczniowie z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera”, konkluduje raport.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-niewykorzystana-prawie-polowa-srodkow-z-programu-wyprawka-sz,nId,1527287

Udostępnij

Ośmiu polskich żołnierzy zamordowanych przez komunistów

Polska bezpieka zamordowani żołnierze państwa podziemnego łączka cmentarza wojskowego

zidentyfikował Instytut Pamięci Narodowej (IPN) i Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie, który prowadzi badania DNA. Ciała żołnierzy zamordowanych przez bezpiekę strzałami z bliska w tył głowy ukryte były w nieoznakowanych dołach na Łączce Cmentarza Wojskowego w Warszawie. Badania na Łączce prowadzone są z przerwami od wiosny 2012 r. Wcześniej udało się zidentyfikować szczątki 28 ofiar terroru komunistycznego.
Zidentyfikowani zostali: mjr Bolesław Kontrym „Żmudzin” – oficer Policji Państwowej w II Rzeczypospolitej, major Wojska Polskiego i cichociemny, Julian Czerwiakowski (pseudonim Jurek lub Jerzy Tarnowski), Bolesław Częścik (ps. Orlik ), Stefan Głowacki (ps. Smuga), Zygmunt Szymanowski (ps. Jezierza), Dionizy Sosnowski (ps. Zbyszek, Józef), Ludwik Jan Świder (ps. Johann Puk) i Aleksander Tomaszewski (ps.Bończa), jedyny ze zidentyfikowanych, który walczył nie w AK, lecz w AL.
Krewni ofiar bezpieki otrzymali noty identyfikacyjne wczoraj podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,91446,16718637,IPN_oglosil_osiem_kolejnych_nazwisk_ofiar_komunizmu.html#ixzz3EfvRthiI

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,91446,16718637,IPN_oglosil_osiem_kolejnych_nazwisk_ofiar_komunizmu.html#ixzz3EfvRthiI