Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Na Polagrę do Poznania przyjechało 1,3 tys. wystawców

Gospodarka

z 45 krajów. Targi składające się z 6 imprez targowych branż spożywczo-gastronomicznej, hotelarskiej oraz opakowań i logistyki – Polagra Food, Polagra Tech, Polagra Gastro, Invest-Hotel, Taropak i Smaki Regionów – trwać będą od dziś do czwartku. Wystawa otwarta będzie dla zwiedzających do środy w godzinach od 9:00 do 17:00, a w czwartek od 9:00 do 16:00.
TVP uruchomiła specjalny kanał „TVP – ZDROWO I ZE SMAKIEM”. Można go oglądać na Platformie Hybrydowej TVP, w internecie pod adresem www.tvpstream.tvp.pl, a na urządzeniach mobilnych za pomocą aplikacji TVP Stream. Kanał będzie nadawany od dziś do do godz. 22:00 w środę.
Targi otworzył dziś prezydent Bronisław Komorowski.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.deon.pl/wiadomosci/polska/art,22495,prezydent-na-otwarciu-targow-polagra.html

Udostępnij

Podział spółki Polskie Inwestycje Rozwojowe (PIR)

Gospodarka bartłomiej sienkiewicz donald tusk Ministerstwo Skarbu PIR Polskie Inwestycje Rozwojowe

Spółkę PIR media przedstawiały jako utworzoną z inicjatywy premiera Donalda Tuska. Miała rozwijać polską gospodarkę. Teraz ma zostać podzielona na dwie firmy PIR Management i PIR Kapitał i dostać dodatkowe fundusze.
Według nieoficjalnych informacji o podziale zdecydowały względy wizerunkowe, bo to tę spółkę właśnie jednoznacznie krytycznie i bardzo dosadnie ocenił w podsłuchanej rozmowie ówczesny minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz, mówiąc o „…kamieni kupie”.
Są też poważniejsze powody; Ministerstwo Skarbu zarzuca Polskim Inwestycjom Rozwojowym brak efektów. Niedawno z tej właśnie przyczyny ze stanowiska prezesa PIR został odwołany Mariusz Grendowicz, choć oficjalnie żadnych powodów dymisji ministerstwo nie podało.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.wprost.pl/ar/471474/PIR-czyli-kamieni-kupa-zniknie/

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.wprost.pl/ar/471474/PIR-czyli-kamieni-kupa-zniknie/