Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Demonstracje w Hongkongu: władze wycofały policję

Świat

Nie ustają demonstracje w Hongkongu, demonstranci zablokowali dzielnicę finansową i główne ulice. Próby rozproszenia demonstracji okazały się bezskuteczne, wczoraj policja została wycofana z ulic miasta. Władze apelują o zakończenie protestów. Szef rządu Leung Chun-ying zdementował pogłoski, że prosił chińską armię o pomoc w przywróceniu porządku w mieście.
Protesty, głównie studentów i wykładowców akademickich, rozpoczęły się przed tygodniem. Demonstranci protestują także przeciwko narzuconym przez Pekin zasadom wyboru szefa lokalnej administracji w 2017 r. Wtedy po raz pierwszy mają odbyć się powszechne wybory władz miasta, ale kandydatów mają zatwierdzić władze w Pekinie.
Hongkong w 1997 r. został zwrócony Chinom przez Wielką Brytanię. Władze chińskie obiecywały wówczas autonomię, ale od tego czasu Pekin coraz mocniej ogranicza swobody.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/uliczne-starcia-i-blokada-dzielnicy-finansowej-wladze-hongkongu-wycofuja-policje,472654.html

Udostępnij

Ponad 3 tysiące osób zmarło na gorączkę krwotoczną

Świat afryka zachodnia ebola gwinea liberia sierra leone światowa organizacja zdrowia szczepionka WHO ZMapp

wywołaną wirusem Ebola. Zakażonych wirusem zostało ponad 6,5 tysiąca ludzi, poinformowała dziś Światowa Organizacja Zdrowia (WHO).
Najgorsza sytuacja panuje w Liberii, w której zmarło 1800 osób spośród 3500 zakażonych. W Gwinei, w której epidemia się zaczęła zaraziło się ponad 1000 osób, a zmarło 648, w Sierra Leone zachorowało ponad 2 tys. ludzi, 600 zmarło.
Wśród zarażonych Ebolą jest 375 pracowników służby zdrowia, zmarło spośród nich 211 osób.
W leczeniu gorączki krwotocznej stosowane są dwie niesprawdzone terapie: przetaczanie krwi osób odpornych na zakażenie i stosowanie nieprzebadanego klinicznie preparatu o nazwie ZMapp.
Badania kliniczne nad dwoma szczepionkami wciąż trwają, ale będą one gotowe najwcześniej w listopadzie, a najprawdopodobniej w grudniu. Nasila się za to międzynarodowa pomoc krajom dotkniętym epidemią.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1244519,Liczba-ofiar-smiertelnych-epidemii-Eboli-przekroczyla-3-tysiace

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1244519,Liczba-ofiar-smiertelnych-epidemii-Eboli-przekroczyla-3-tysiace