Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Podział spółki Polskie Inwestycje Rozwojowe (PIR)

Gospodarka

Spółkę PIR media przedstawiały jako utworzoną z inicjatywy premiera Donalda Tuska. Miała rozwijać polską gospodarkę. Teraz ma zostać podzielona na dwie firmy PIR Management i PIR Kapitał i dostać dodatkowe fundusze.
Według nieoficjalnych informacji o podziale zdecydowały względy wizerunkowe, bo to tę spółkę właśnie jednoznacznie krytycznie i bardzo dosadnie ocenił w podsłuchanej rozmowie ówczesny minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz, mówiąc o „…kamieni kupie”.
Są też poważniejsze powody; Ministerstwo Skarbu zarzuca Polskim Inwestycjom Rozwojowym brak efektów. Niedawno z tej właśnie przyczyny ze stanowiska prezesa PIR został odwołany Mariusz Grendowicz, choć oficjalnie żadnych powodów dymisji ministerstwo nie podało.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.wprost.pl/ar/471474/PIR-czyli-kamieni-kupa-zniknie/

Udostępnij

Sekretarz handlu USA i delegacja Rady ds. Eksportu (PEC)

Gospodarka eksport import inwestycje PEC Penny Pritzker Rada ds. Eksportu Sekretarz handlu USA

przyjeżdżają jutro do Polski. PEC składa się z szefów największych amerykańskich spółek, organizacja doradza prezydentowi USA w sprawach gospodarczych. Amerykańska delegacja kierowana przez Penny Pritzker ma „badać możliwości zwiększenia wymiany handlowej i liczby inwestycji” pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Polską, napisała w oficjalnym komunikacie ambasada USA w Warszawie.
USA jest 8 partnerem Polski według rankingu importerów i 12 pod względem eksportu. W 2013 r. głównymi towarami eksportowanymi i i importowanymi były silniki turboodrzutowe, turbośmigłowe i turbiny gazowe
W rankingu zagranicznych inwestorów USA zajmują 8 miejsce. Według danych NBP amerykańskie inwestycje w Polsce w 2012 roku warte były 10,7 mld dolarów, a rok wcześniej – 9,6 mld dol.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://tvn24bis.pl/informacje,187/szefowie-najwiekszych-amerykanskich-firm-jutro-w-polsce-beda-rozmawiac-o-polskich-jablkach-i-handlu,472502.html

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://tvn24bis.pl/informacje,187/szefowie-najwiekszych-amerykanskich-firm-jutro-w-polsce-beda-rozmawiac-o-polskich-jablkach-i-handlu,472502.html