Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Blisko 10 mld zł wynoszą niezapłacone alimenty

Finanse

Należności wzrosły w ciągu ostatnich pięciu lat o 4,4 miliardy, pisze portal „RMF 24”, powołując się na „Gazetę Prawną”. Dane o niezapłaconych alimentach gromadzą rejestry długów: Krajowy Rejestr Długów zanotował zaległości na kwotę 4,6 mld zł, BIG Infomonitor 3,4 mld zł, a Rejestr Dłużników ERIF – 1,6 miliarda.
96 proc. uchylających się od alimentów to mężczyźni. Najwięcej jest ich w województwie mazowieckim. Średni dług wynosi 27 tys. zł.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/ekonomia/news-rosnie-liczna-niezaplaconych-alimentow,nId,1527208#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Udostępnij

Około 20 mln euro dziennie kosztuje Air France strajk pilotów

Finanse air france piloci strajk Transavia Europe Transavia France

trwający już 13 dni. Połowa rejsowych samolotów linii nie startuje. Piloci domagają się zapewnienia takich samych wynagrodzeń, jakie mieli w Air France, w planowanych przez spółkę tanich liniach lotniczych Transavia Europe i Transavia France. Zarząd zrezygnował wprawdzie pod naciskiem pilotów z planów tworzenia tanich linii europejskich, ale krajowe linie nadal ma zamiar tworzyć. Nie zgadza się też na finansowe warunki pilotów, bo wynagrodzenia równe płacom w Air France sprawiłyby, że nowe linie nie byłyby tanie.
Rząd Francji rozmawia ze stronami konfliktu, ale nie przyjmuje na siebie funkcji mediatora w sporze.
Compagnie nationale Air France (AFR) wchodzą w skład holdingu Air France-KLM.\ i należą do największych linii lotniczych świata. Początek Linii datuje się na 1919 rok, kiedy powstały cztery niewielkie linie, która następnie utworzyły do dziś działającą spółkę.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rp.pl/artykul/705175,1144665-Air-France---impas-w-rozmowach-ze-strajkujacymi.html

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rp.pl/artykul/705175,1144665-Air-France---impas-w-rozmowach-ze-strajkujacymi.html