Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Ośmiu polskich żołnierzy zamordowanych przez komunistów

Polska

zidentyfikował Instytut Pamięci Narodowej (IPN) i Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie, który prowadzi badania DNA. Ciała żołnierzy zamordowanych przez bezpiekę strzałami z bliska w tył głowy ukryte były w nieoznakowanych dołach na Łączce Cmentarza Wojskowego w Warszawie. Badania na Łączce prowadzone są z przerwami od wiosny 2012 r. Wcześniej udało się zidentyfikować szczątki 28 ofiar terroru komunistycznego.
Zidentyfikowani zostali: mjr Bolesław Kontrym „Żmudzin” – oficer Policji Państwowej w II Rzeczypospolitej, major Wojska Polskiego i cichociemny, Julian Czerwiakowski (pseudonim Jurek lub Jerzy Tarnowski), Bolesław Częścik (ps. Orlik ), Stefan Głowacki (ps. Smuga), Zygmunt Szymanowski (ps. Jezierza), Dionizy Sosnowski (ps. Zbyszek, Józef), Ludwik Jan Świder (ps. Johann Puk) i Aleksander Tomaszewski (ps.Bończa), jedyny ze zidentyfikowanych, który walczył nie w AK, lecz w AL.
Krewni ofiar bezpieki otrzymali noty identyfikacyjne wczoraj podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,91446,16718637,IPN_oglosil_osiem_kolejnych_nazwisk_ofiar_komunizmu.html#ixzz3EfvRthiI

Udostępnij

Informatyka, prawo, zarządzanie, budownictwo

Polska kandydaci rekrutacja studia studia techniczne

oraz mechanika i budowa maszyn to najpopularniejsze kierunki studiów wybierane w tym roku. Najpopularniejszą wśród maturzystów uczelnią jest Politechnika Warszawska, a na niej najbardziej obleganym kierunkiem jest architektura. Największa konkurencja – aż 21 kandydatów na jedno miejsce – jest na mechanice i budowie maszyn na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa. Po 19 kandydatów przypada na jedno miejsce na inżynierii biomedycznej oraz gospodarce przestrzennej.
O przyjęciu na te kierunki, na które liczba kandydatów przeważa nad liczbą miejsc, decyduje konkurs świadectw. Kandydaci mogą składać dokumenty na 5 kierunków.
Rekrutacja trwa już od czerwca, ale rządowy portal internetowy, który ma pomóc absolwentom w wyborze uczelni i kierunku studiów, wybierzstudia.nauka.gov.pl, ma ruszyć we wtorek.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/824990,jakie-kierunki-wybierali-kandydaci-na-studia-uczelnie-techniczne-bija-rekordy-popularnosci.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/824990,jakie-kierunki-wybierali-kandydaci-na-studia-uczelnie-techniczne-bija-rekordy-popularnosci.html