Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Ośmiu polskich żołnierzy zamordowanych przez komunistów

Polska

zidentyfikował Instytut Pamięci Narodowej (IPN) i Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie, który prowadzi badania DNA. Ciała żołnierzy zamordowanych przez bezpiekę strzałami z bliska w tył głowy ukryte były w nieoznakowanych dołach na Łączce Cmentarza Wojskowego w Warszawie. Badania na Łączce prowadzone są z przerwami od wiosny 2012 r. Wcześniej udało się zidentyfikować szczątki 28 ofiar terroru komunistycznego.
Zidentyfikowani zostali: mjr Bolesław Kontrym „Żmudzin” – oficer Policji Państwowej w II Rzeczypospolitej, major Wojska Polskiego i cichociemny, Julian Czerwiakowski (pseudonim Jurek lub Jerzy Tarnowski), Bolesław Częścik (ps. Orlik ), Stefan Głowacki (ps. Smuga), Zygmunt Szymanowski (ps. Jezierza), Dionizy Sosnowski (ps. Zbyszek, Józef), Ludwik Jan Świder (ps. Johann Puk) i Aleksander Tomaszewski (ps.Bończa), jedyny ze zidentyfikowanych, który walczył nie w AK, lecz w AL.
Krewni ofiar bezpieki otrzymali noty identyfikacyjne wczoraj podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,91446,16718637,IPN_oglosil_osiem_kolejnych_nazwisk_ofiar_komunizmu.html#ixzz3EfvRthiI

Udostępnij

Informatyka, prawo, zarządzanie, budownictwo

Polska kandydaci rekrutacja studia studia techniczne

oraz mechanika i budowa maszyn to najpopularniejsze kierunki studiów wybierane w tym roku. Najpopularniejszą wśród maturzystów uczelnią jest Politechnika Warszawska, a na niej najbardziej obleganym kierunkiem jest architektura. Największa konkurencja – aż 21 kandydatów na jedno miejsce – jest na mechanice i budowie maszyn na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa. Po 19 kandydatów przypada na jedno miejsce na inżynierii biomedycznej oraz gospodarce przestrzennej.
O przyjęciu na te kierunki, na które liczba kandydatów przeważa nad liczbą miejsc, decyduje konkurs świadectw. Kandydaci mogą składać dokumenty na 5 kierunków.
Rekrutacja trwa już od czerwca, ale rządowy portal internetowy, który ma pomóc absolwentom w wyborze uczelni i kierunku studiów, wybierzstudia.nauka.gov.pl, ma ruszyć we wtorek.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/824990,jakie-kierunki-wybierali-kandydaci-na-studia-uczelnie-techniczne-bija-rekordy-popularnosci.html

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/824990,jakie-kierunki-wybierali-kandydaci-na-studia-uczelnie-techniczne-bija-rekordy-popularnosci.html