Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Woda pitna występuje również pod dnem oceanów

Nauka i Technologie

ogromne zbiorniki pitnej wody poniżej dna oceanów pod szelfem kontynentalnym Australii, Chin oraz obu Ameryk odkryli australijscy naukowcy. Jej zasoby szacowane są na stokrotnie większe od tego, co cała ludzkość zużyła w ciągu kilkudziesięciu ostatnich lat.

Odkryte zasoby wody powstały, gdy zagłębienia terenu były wypełniane wodą pochodzącą z opadów, a następnie przykryte przez dna obecnych mórz i oceanów. Choć pochodząca z takich zbiorników woda może być nieznacznie zanieczyszczona różnymi związkami mineralnymi, to jej wydobycie i ewentualne oczyszczenie jest bardziej opłacalne od np. odsalania wody morskiej.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.geekweek.pl/aktualnosci/20515/zyciodajny-plyn-pod-dnem-oceanow

Udostępnij

Ziemska woda pochodzi z Kosmosu. Jest starsza od Słońca

Nauka i Technologie Deuter Dysk protoplanetarny Eksploracja Kosmosu kosmos Przestrzeń międzygwiezdna słońce Układ planetarny woda Wodór Ziemia Życie

Część wody, która znajduje się na Ziemi pochodzi z przestrzeni kosmicznej i powstała wcześniej, niż nasze Słońce. Do takich wniosków doszli badacze z z Uniwersytetu Michigan w Ann Arbor. Jedna z teorii zakłada, że woda pojawiła się na Ziemi w wyniku uderzenia przenoszącej ją asteroidy lub za sprawą komety.

Naukowcy oparli swoje wnioski na analizie zawartości w wodzie wodoru i deuteru – stabilnego izotopu wodoru, który powstaje w niskiej temperaturze i w wyniku działania promieniowania jonizującego. Warunki spełniające te założenia występują w przestrzeni międzygwiezdnej.

Badania były możliwe dzięki opracowaniu komputerowego modelu dysku protoplanetarnego, czyli pyłów i gazów, z których powstają planety. Model wskazuje, że na powstających planetach nie ma warunków do powstania deuteru, który musi pochodzić z lodu, znajdującego się w przestrzeni kosmicznej. Uzyskane wyniki dowodzą, że woda powinna występować również w innych systemach planetarnych.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pogoda/ciekawostki,49/woda-starsza-od-slonca-na-ziemie-trafila-z-kosmosu,143811,1,0.html

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pogoda/ciekawostki,49/woda-starsza-od-slonca-na-ziemie-trafila-z-kosmosu,143811,1,0.html