Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Sekretarz handlu USA i delegacja Rady ds. Eksportu (PEC)

Gospodarka

przyjeżdżają jutro do Polski. PEC składa się z szefów największych amerykańskich spółek, organizacja doradza prezydentowi USA w sprawach gospodarczych. Amerykańska delegacja kierowana przez Penny Pritzker ma „badać możliwości zwiększenia wymiany handlowej i liczby inwestycji” pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Polską, napisała w oficjalnym komunikacie ambasada USA w Warszawie.
USA jest 8 partnerem Polski według rankingu importerów i 12 pod względem eksportu. W 2013 r. głównymi towarami eksportowanymi i i importowanymi były silniki turboodrzutowe, turbośmigłowe i turbiny gazowe
W rankingu zagranicznych inwestorów USA zajmują 8 miejsce. Według danych NBP amerykańskie inwestycje w Polsce w 2012 roku warte były 10,7 mld dolarów, a rok wcześniej – 9,6 mld dol.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://tvn24bis.pl/informacje,187/szefowie-najwiekszych-amerykanskich-firm-jutro-w-polsce-beda-rozmawiac-o-polskich-jablkach-i-handlu,472502.html

Udostępnij

Makaron o wartości 3 mln złotych wyeksportuje do Chin

Gospodarka chiny eksport makarony polskie produkty spożywcze Wietnam

spółka Makarony Polskie, jeden z największych naszych wytwórców makaronu. Firma dostarcza już wyroby na kwotę od 300 od 400 tys. zł i rozmawia z chińskimi odbiorcami o zwiększeniu eksportu w przyszłym roku. Polskie makarony sprzedaje sieć Tesco China i kilka mniejszych sieciach handlowych. Obok makaronu grupa sprzedaje tam dżemy i sosy. W ocenie prezesa spółki Zenona Daniłowskiego na chińskim rynku produktów spożywczych trwa bardzo ważna zmiana. Coraz bogatsi Chińczycy coraz częściej i chętniej próbują kuchni europejskiej.
Po sukcesie na chińskim rynku firma wysłała właśnie próbną partię makaronu do Wietnamu.
Grupa Makarony Polskie jest jednym z największych producentem makaronów i przetworów spożywczych. Ma zakłady produkcyjne w Rzeszowie, Częstochowie oraz spółkę zależną Stoczek Natura.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.portalspozywczy.pl/zboza/wiadomosci/makarony-polskie-stawiaja-na-chiny-i-wietnam,105528.html

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.portalspozywczy.pl/zboza/wiadomosci/makarony-polskie-stawiaja-na-chiny-i-wietnam,105528.html