Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

„Der Spiegel”: NATO nie wywiążę się z gwarancji

Europa

Niemiecki tygodnik zebrał zdania na ten temat wyrażane przez wyższych oficerów NATO w czasie narad i spotkań. Szczególnie silną krytykę budzą postanowienia postanowienia dotyczące sił natychmiastowego reagowania, zwanych „szpicą”. Miałyby one liczyć kilka tysięcy żołnierzy i być gotowe do akcji w ciągu najwyżej dwóch dni. Zdaniem generała Martina Dempseya reprezentującego USA na naradzie szefów sztabów państw NATO w Wilnie przed tygodniem tego zobowiązania po prosu nie da się wykonać.
Efektywnością „szpicy” są zainteresowane przede wszystkim Polska i kraje bałtyckie, które obawiają się rosyjskiej agresji. Utworzenie „szpicy” uchwalone na szczycie NATO w walijskim Newport było kompromisowym rozwiązaniem między znacznie dalej idącymi żądaniami Polski, Litwy, Łotwy i Estonii a dążeniem zachodnich państw NATO do niezaostrzania stosunków z Rosją. Państwa graniczące z Rosją domagały się utworzenia międzynarodowych baz NATO na swoim terytorium.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-nato-niewiele-moze-sojusz-moze-miec-problem-z-gwarancjami-wo,nId,1527074

Udostępnij

Charków: marsz zorganizowany przez prorosyjskich aktywistów

Europa charków charkowska republika ludowa policja rosja sąd separatyści ukraina zakaz

został wczoraj zablokowany przez policję, a wcześniej zakazany przez sąd. Przed marszem w Charkowie pojawiły się plakaty zachęcające od udziału w „Marszu pokoju”, niektóre ozdobione barwami Charkowskiej Republiki Ludowej, która miała być proklamowana na wzór Donieckiej i Ługańskiej.
Po decyzji sądu ukraińskie siły bezpieczeństwa ogłaszały, że udział w marszu jest łamaniem prawa i ostrzegały, że policja nie dopuści do niego. Mimo ostrzeżeń, według ukraińskich źródeł rządowych kilkadziesiąt osób przyszło na miejsce zbiórki, policja zatrzymała około 20 spośród nich. Według źródeł powiązanych z separatystami zamiast marszu odbył się wiec, w którym wzięło udział około 400 osób.
Charkowscy separatyści proklamowali powstanie Charkowskiej Republiki Ludowej 7 kwietnia, w tym samym czasie, w którym ogłosili utworzenie republik Donieckiej i Ługańskiej. Próba nie powiodła się bo bardzo zdecydowanie wkroczyły ukraińskie siły bezpieczeństwa, Podobne, również nieudane próby odbyły się też wiosną w Odessie.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1244258,Marsz-pokoju-w-Charkowie-zakazany-Sa-zatrzymani-

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1244258,Marsz-pokoju-w-Charkowie-zakazany-Sa-zatrzymani-