Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Porozumienie ze strajkującymi górnikami zostało zawarte

Polska

około 3 w nocy po prawie 11 godzinach negocjacji. W myśl porozumienia, kopalnia Kazimierz-Juliusz będzie nadal działać, ale nie pod zarządem Katowickiego Holdingu Węglowego a Spółki Restrukturyzacji Kopalń (SRK), która dofinansuje ko0palnię kwotą 100 mln zł. Kończenie działalności kopalni odbywać się będzie stopniowo, a po jej ustaniu, górnicy znajdą zatrudnienie w innych kopalniach. Porozumienie gwarantuje też górnikom wypłatę zaległych wynagrodzeń i prawo do wykupienia na własność zakładowych mieszkań.
Rozmowy odbywały się się w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim. Ze związkowcami negocjowali przedstawiciele resortu gospodarki, kancelarii premiera i Katowickiego Holdingu Węglowego (KHW).
Jak pisaliśmy, strajk górników ostatniej kopalni węgla w Zagłębiu Dąbrowskim od środy do piątku odbywał się pod ziemią, w piątek górnicy wyjechali na powierzchnię, ale protestu nie przerwali.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-podpisano-porozumienie-ws-kopalni-kazimierz-juliusz,nId,1527018#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Udostępnij

Górnicy wyjechali na powierzchnię, ale strajk trwa

Polska górnicy kazimierz-juliusz kopalnia strajk straty zagłębie dąbrowskie zaległe wynagrodzenia zamknięcie kopalni

150 górników strajkujących pod ziemią w kopalni Kazimierz-Juliusz w Sosnowcu wyjechało na powierzchnię. Strajk, jak pisaliśmy, zaczęło w środę 26 górników, potem przyłączali się kolejni.
Strajkujący zapowiedzieli, że protestu nie kończą i czekają na wynik rozmów górniczych związkowców z władzami Katowickiego Holdingu Węglowego. Wyjazd na powierzchnię był reakcją na wypłatę części zaległych wynagrodzeń oraz na odwołanie ze stanowiska prezesa Holdingu Romana Łoja.
Proklamując strajk górnicy żądali przedłużenia funkcjonowania swojej kopalni, która miała być zamknięta z końcem września z powodu wyczerpania się zasobów węgla, gwarancji pracy w innych kopalniach po zamknięciu Kazimierza-Juliusza, możliwości wykupienia na własność mieszkań należących do kopalni oraz wypłaty zaległych wynagrodzeń.

Kopalnia Kazimierz-Juliusz przynosi już teraz straty.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-przerwany-protest-w-sosnowcu-gornicy-czekaja-na-efekt-rozmow,nId,1526886#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-przerwany-protest-w-sosnowcu-gornicy-czekaja-na-efekt-rozmow,nId,1526886#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox