Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Makaron o wartości 3 mln złotych wyeksportuje do Chin

Gospodarka

spółka Makarony Polskie, jeden z największych naszych wytwórców makaronu. Firma dostarcza już wyroby na kwotę od 300 od 400 tys. zł i rozmawia z chińskimi odbiorcami o zwiększeniu eksportu w przyszłym roku. Polskie makarony sprzedaje sieć Tesco China i kilka mniejszych sieciach handlowych. Obok makaronu grupa sprzedaje tam dżemy i sosy. W ocenie prezesa spółki Zenona Daniłowskiego na chińskim rynku produktów spożywczych trwa bardzo ważna zmiana. Coraz bogatsi Chińczycy coraz częściej i chętniej próbują kuchni europejskiej.
Po sukcesie na chińskim rynku firma wysłała właśnie próbną partię makaronu do Wietnamu.
Grupa Makarony Polskie jest jednym z największych producentem makaronów i przetworów spożywczych. Ma zakłady produkcyjne w Rzeszowie, Częstochowie oraz spółkę zależną Stoczek Natura.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.portalspozywczy.pl/zboza/wiadomosci/makarony-polskie-stawiaja-na-chiny-i-wietnam,105528.html

Udostępnij

Polskie firmy mogą kupować skroplony gaz w USA

Gospodarka Amerykańska Izba Handlowa eksport gaz gazoport import Polsko-Amerykański Klub Biznesu terminal gazowy USA

ale nie w ramach państwowych kontraktów, jak z Rosją, a według zwyczajnych zasad handlowych, to znaczy na podstawie umów między amerykańskimi firmami eksportującymi gaz i polskimi firmami importującymi go. O możliwości takiej zapewniła Polską Agencje Prasową wiceminister gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik.
Sprawy zakupu gazu poruszane były w trakcie spotkań polskich i amerykańskich przedsiębiorców zorganizowanych przez polską administrację oraz Polsko-Amerykański Klub Biznesu i Amerykańską Izbę Handlową w Waszyngtonie. Import gazu będzie możliwy z chwilą oddania do użytku polskiego morskiego terminalu gazowego, który będzie miał możliwość przyjmowania gazu nie tylko dla Polski, ale i sąsiednich krajów.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://tvn24bis.pl/informacje,187/polska-bedzie-mogla-kupowac-gaz-z-usa-wiceminister-gospodarki-rozmawiamy-o-warunkach,472295.html

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://tvn24bis.pl/informacje,187/polska-bedzie-mogla-kupowac-gaz-z-usa-wiceminister-gospodarki-rozmawiamy-o-warunkach,472295.html