Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Górnicy wyjechali na powierzchnię, ale strajk trwa

Polska

150 górników strajkujących pod ziemią w kopalni Kazimierz-Juliusz w Sosnowcu wyjechało na powierzchnię. Strajk, jak pisaliśmy, zaczęło w środę 26 górników, potem przyłączali się kolejni.
Strajkujący zapowiedzieli, że protestu nie kończą i czekają na wynik rozmów górniczych związkowców z władzami Katowickiego Holdingu Węglowego. Wyjazd na powierzchnię był reakcją na wypłatę części zaległych wynagrodzeń oraz na odwołanie ze stanowiska prezesa Holdingu Romana Łoja.
Proklamując strajk górnicy żądali przedłużenia funkcjonowania swojej kopalni, która miała być zamknięta z końcem września z powodu wyczerpania się zasobów węgla, gwarancji pracy w innych kopalniach po zamknięciu Kazimierza-Juliusza, możliwości wykupienia na własność mieszkań należących do kopalni oraz wypłaty zaległych wynagrodzeń.

Kopalnia Kazimierz-Juliusz przynosi już teraz straty.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-przerwany-protest-w-sosnowcu-gornicy-czekaja-na-efekt-rozmow,nId,1526886#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Udostępnij

"Sueddeutsche Zeitung": największa emigracja od 100 lat

Polska emigracja Francja GUS Główny Urząd Statystyczny irlandia Niemcy norwegia Sueddeutsche Zeitung USA wielka brytania

Ponad 3,5 miliona osób wyemigrowało z Polski do Stanów Zjednoczonych przed 100 laty, pisze we wczorajszym numerze niemiecki dziennik z Monachium; w tym roku poza krajem żyje od 2,6 do 2,7 milionów Polaków. Zdaniem dziennika dane podawane przez Główny Urząd Statystyczny, który ocenia liczbę obywateli Polski żyjących poza krajem na 2,2 miliony osób, są niepełne.
Najwięcej Polaków – 650 tys, osób – mieszka w Wielkiej Brytanii oraz Niemczech – 550 tysięcy. W Irlandii żyje 115 tys. Polaków, w Holandii 103 tys., Norwegii 71 tys. i we Francji – 63 tysiące. Przyczyną emigracji, wyjaśnia gazeta, są dysproporcje płacowe między Polską a zachodnią Europą. Przytacza też dane z badań nad polską emigracją, które przeczą tezom polskich polityków, że emigranci wrócą do kraju bogatsi o kapitał, wiedzę i doświadczenie. Zdecydowana większość Polaków planuje na stałe zostać poza Polską.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.onet.pl/swiat/sueddeutsche-zeitung-polska-przezywa-najwieksza-fale-emigracji-od-100-lat/yrtt0

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.onet.pl/swiat/sueddeutsche-zeitung-polska-przezywa-najwieksza-fale-emigracji-od-100-lat/yrtt0