Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Polskie firmy mogą kupować skroplony gaz w USA

Gospodarka

ale nie w ramach państwowych kontraktów, jak z Rosją, a według zwyczajnych zasad handlowych, to znaczy na podstawie umów między amerykańskimi firmami eksportującymi gaz i polskimi firmami importującymi go. O możliwości takiej zapewniła Polską Agencje Prasową wiceminister gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik.
Sprawy zakupu gazu poruszane były w trakcie spotkań polskich i amerykańskich przedsiębiorców zorganizowanych przez polską administrację oraz Polsko-Amerykański Klub Biznesu i Amerykańską Izbę Handlową w Waszyngtonie. Import gazu będzie możliwy z chwilą oddania do użytku polskiego morskiego terminalu gazowego, który będzie miał możliwość przyjmowania gazu nie tylko dla Polski, ale i sąsiednich krajów.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://tvn24bis.pl/informacje,187/polska-bedzie-mogla-kupowac-gaz-z-usa-wiceminister-gospodarki-rozmawiamy-o-warunkach,472295.html

Udostępnij

Rosja zacznie dostarczać gaz, Ukraina spłaci 3,1 mld dolarów

Gospodarka gaz Gazprom porozumienie rosja UE ukraina Unia Europejska

długu wynoszącego 5,3 miliardy dolarów. Projekt tymczasowego porozumienia wypracowany w trakcie rozmów przedstawicieli Rosji, Ukrainy i Komisji Europejskiej w Berlinie ogłosił wczoraj wieczorem komisarz ds. energii UE Guenther Oettinger.
Ukraina, która kwestionowała sumę naliczonego przez Gazpropm długu, zapłaci nie 5,3 mld dolarów żądanego dotąd przez Rosjan, ale 3,1 miliarda. Z tego 2 miliardy musi zapłacić do końca października. Rosja będzie sprzedawać Ukrainie gaz po oficjalnej cenie 485 dolarów za tysiąc metrów sześciennych, ale obniżonej o 100 dolarów. Na cenę 485 dolarów Ukraina nie zgadzała się uznając ją za zawyżoną.
Umowa musi zostać zatwierdzona przez rządy obu krajów. Minister energetyki Rosji Aleksandr Nowak powiedział, że będzie rekomendować swojemu rządowi zgodę na te warunki.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/42/3167/Artykul/1243102,Koniec-gazowego-sporu-Rosji-i-Ukrainy-Gazprom-potwierdza

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/42/3167/Artykul/1243102,Koniec-gazowego-sporu-Rosji-i-Ukrainy-Gazprom-potwierdza