Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Rosja: tanieje ropa i rubel, wyhamowuje gospodarka

Finanse

Dokładnie 0 proc. wyniósł w sierpniu rozwój gospodarczy Rosji liczony rok do roku. W porównaniu z lipcem gospodarka rosyjska zmniejszyła się w sierpniu o 0,4 proc.
Cena ropy Brent na giełdzie w Nowym Jorku wynosiła wczoraj 97 dolarów za baryłkę. Rosyjska ropa Ural jest o kilka dolarów od niej tańsza. Według wyliczeń analityków, warunkiem zrównoważenie rosyjskiego budżetu państwowego jest utrzymanie ceny ropy Ural powyżej 105 dolarów za baryłkę.
Rubel, którego kurs w poniedziałek wynosi 37, 46 za dolara, w piątek wieczorem staniał do przelicznika 39,13 za dolara.
Analitycy Banku Światowego przewidują wzrost gospodarczy Rosji na poziomie 0,4 proc., i prognozują 8-procentową inflację.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/gwaltowny-spadek-rubla-rosyjska-waluta-rekordowo-slaba_a17848

Udostępnij

Oszustwa w podatku VAT na 160 mln w cztery dni

Finanse inspekcja skarbowa inspekcja transportu drogowego kontrola kontrola skarbowa paliwa podatek straż graniczna służba celna vat wyłudzenia VAT-u

wykryli kontrolerzy w 21 firmach paliwowych, poinformowała Polska Agencja Prasowa powołując się na wczorajsze informacje z Ministerstwa Finansów. O rozpoczęciu kontroli pisaliśmy 23 września.
Od tego czasu inspektorzy kontroli skarbowej oraz funkcjonariusze policji, Służby Celnej, Straży Granicznej i Inspekcji Transportu Drogowego skontrolowali 594 samochodowe cysterny wwożące paliwo do Polski z Litwy oraz Niemiec i wytypowali do kontroli 89 firm, których własnością były cysterny. Po skontrolowaniu 21 firm inspektorzy ujawnili oszustwa w podatku VAT na kwotę 160 mln zł. Na kontach firm, które oszukiwały było 20 mln zł.
Jak pisaliśmy, oszustwa podatkowe w branży paliwowej polegają na tworzeniu łańcuszków firm, które fikcyjnie kupują od siebie nawzajem sprowadzone do Polski paliwo, a następnie kończą działalność nie płacąc VAT-u. Ostatnia firma zwraca się do fiskusa o zwrot VAT-u tak, jakby wcześniej podatek był płacony.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/W-tydzien-MF-wykrylo-oszustwa-na-160-mln-zl-3207511.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/W-tydzien-MF-wykrylo-oszustwa-na-160-mln-zl-3207511.html